Dzień zdrowej energii w Przedszkolu Nr 1

30 listopada 2018 r. w Przedszkolu nr 1 został zorganizowany Dzień Zdrowej Energii, czyli Święto Warzyw, Owoców i Soków.

Reklamy

 

Dzieci z naszego przedszkola wiedzą doskonale, że warzywa i owoce należy spożywać codziennie, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że są bardzo zdrowe. Aby wszystkie dzieci utwierdziły sie w tym przekonaniu, w placówce zorganizowaliśmy Dzień Zdrowej Energii, czyli Święto Warzyw, Owoców i Soków.

Tego dnia w każdej z grup przedszkolnych odbyły się degustacje owoców i warzyw, połączone z konkursem „Jakie to warzywo, jaki owoc?”, podczas, którego dzieci rozpoznawały warzywa i owoce po zapachu, smaku. Przedszkolaki z owoców wykonały przepiękne szaszłyki. Dzieci pod opieką  pań zrobiły również pyszne soki jabłkowo-pomarańczowe.

Jesteśmy pewni, iż po tak atrakcyjnie obchodzonym święcie, nikogo z naszych przedszkolaków nie trzeba będzie dłużej przekonywać, że owoce i soki są podstawą zdrowego odżywiania.

W obchody aktywnie zaangażowali się rodzice, którzy dostarczyli do przedszkola warzywa i owoce. Serdecznie dziękujemy.

 

tekst i fot.: Przedszkole nr 1