Dziupla Artystyczna w Pawłowie

Dziupla Artystyczna – świetlica działająca w Hrubieszowskim Domu Kultury wyruszyła w sobotę 10 listopada 2012 r. na kolejną przygodę artystyczną, tym razem na miejsce naszych warsztatów wybraliśmy Pawłów.

Reklamy

Pawłów od wieków nierozerwalnie związany jest z garncarstwem

http://www.pawlow.org.pl

http://www.garncarstwo.com

Odwiedziliśmy muzeum garncarstwa, gdzie można było zobaczyć wyroby z gliny wyprodukowane starymi metodami wypalane w piecach ziemnych, oraz współczesne prace , nagrody w konkursach garncarskich organizowanych w Pawłowie. Mogliśmy również zaglądnąć do izby bednarskiej.

Warsztaty prowadził garncarz z Pawłowskiego Ośrodka Kultury. Każdy z uczestników mógł własnoręcznie wykonać pracę różnymi technikami: wałeczkową, kulkową i na kole garncarskim. Wszystkim towarzyszył dobry humor i zacięcie twórcze.

Praca w glinie to mała część naszych możliwości. Obecnie, w świetlicy, robimy stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, kartki i wiele różnych, ciekawych rzeczy z makaronu, filcu, papieru i wielu, wielu innych, bardzo rożnych materiałów.

Zachęcamy do odwiedzenia „Dziupli Artystycznej”. Hrubieszowski Dom Kultury, pokój nr 14 , czynne od poniedziałku do czwartku w godz: 14.00 – 18.00 a w piątek od 16.00 – 20.00.

 

 

Joanna Błaszczak