Eko w HaDeKu – weź udział w wakacyjnych konkursach

„Eko w HaDeKu” – wakacje w mieście trwają w Hrubieszowskim Domu Kultury od 8 lipca do 2 sierpnia 2013r. Tegoroczne wakacje przebiegają pod hasłem ekologii, promocji ochrony środowiska. Oprócz codziennych zajęć rekreacyjnych, sportowych i animacyjnych, prowadzone są 4 konkursy dotyczące tej tematyki. W konkursach mogą wziąć udział nie tylko uczestnicy codziennych zajęć wakacyjnych, także dzieci i młodzież z obszaru całego miasta.

Reklamy

Informacje o konkursach:

· Konkurs na plakat o treści ekologicznej – prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (wyłączając grafikę komputerową) na formacie nie mniejszym niż A3. Liczy się ciekawy pomysł i estetyka wykonania. Prace zawierające imię i nazwisko autora oraz jego wiek, należy składać w Hrubieszowskim Domu Kultury do dnia 29 lipca 2013r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1 sierpnia 2013r o godz 10.00 w sali nr 10 Hrubieszowskiego Domu Kultury. Najlepsi autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody i wyróżnienia. Wybrane prace znajdą się na pokonkursowej wystawie.

· „Sprzątam świat wokół siebie” – konkurs na referat lub prezentację dotyczący tematyki ochrony środowiska i recyklingu surowców wtórnych. Prezentacja może mieć formę odczytu lub prezentacji multimedialnej. Zgłoszenia do konkursu należy składać w Hrubieszowskim Domu Kultury do dnia 29 lipca 2013r. Prezentacje prac i ogłoszenie wyników odbędą się 31 lipca o godz, 10.00 w sali nr 10 Hrubieszowskiego Domu Kultury. Uwaga: Autorzy osobiście prezentują swoje prace. Zapewniamy odpowiednie zabezpieczenie techniczne do pokazów. Najlepsi autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody i wyróżnienia.

· „Mój świat” – konkurs multimedialny na amatorski autorski teledysk dotyczący zagadnień ochrony środowiska do wybranej dowolnej piosenki o treści ekologicznej. Gotowe prace należy składać na płytach CD, DVD lub innych nośnikach pamięci w Hrubieszowskim Domu Kultury do dnia 29 lipca 2013r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1 sierpnia 2013r o godz 10.00 w sali nr 10 Hrubieszowskiego Domu Kultury. Najlepsi autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody i wyróżnienia.

· „Jazda na byleczym” – konkurs na stworzenie pojazdu z surowców wtórnych kierowany zarówno do uczestników codziennych zajęć jak też dzieci i młodzieży z całego miasta. Projekty mogą być tworzone indywidualnie lub zespołowo. Technika konstrukcji dowolna. Rodzaj napędu – tylko siła mięśni. „Pojazd” musi być w stanie udźwignąć i przewieźć przynajmniej jedną osobę. Prezentacja „pojazdów”, parada i sama „jazda na byleczym” odbędzie się 30 lipca 2013r. na placu przed Hrubieszowskim Domem Kultury o godz 11.00. Rejestracja ekip do konkursu odbędzie tego samego dnia od godz 8.00. Autorzy najciekawszych i najbardziej odlotowych „pojazdów” otrzymają atrakcyjne nagrody i wyróżnienia.

Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Hrubieszów. Koordynatorem projektu jest Krzysztof Gumiela. Wszelkie szczegółowe informacje pod nr tel. 696 26 15.

Zapraszamy do udziału w konkursach.