Ekonomiczna i ekologiczna oszczędność – ekogroszek, jako opał idealny

Ekogroszek to rodzaj opału, który dzięki swoim właściwościom pozwala nie tylko zaoszczędzić koszty związane z ogrzaniem mieszkania, ale jest również przyjazny dla środowiska naturalnego.

Reklamy

Niska cena opału jest często jednoznaczna z jego niską jakością. Rozwój technologii, a jednocześnie zła kondycja naszego naturalnego ekosystemu zmusza producentów do poszukiwania rozwiązań, które zadowolą każdego odbiorcę – zarówno tego, który chce zaoszczędzić na kosztach, jak i tego, który zwraca uwagę na troskę o środowisko naturalne. Im wyższa kaloryczność węgla, tym bardziej okazuje się on ekonomiczny w zużyciu. Ekogroszek pochodzący od sprawdzonego producenta to gwarancja wysokiej jakości i dbałości nie tylko o mieszkańców, ale również o tereny zielone oraz jakość powietrza. Workowanie ekogroszku to dodatkowa cecha wpływająca na utrzymanie jego właściwości przez cały okres grzewczy. Proces produkcyjny, w trakcie którego powstaje ekogroszek sprawia, że może on być uznawany za paliwo premium.

Czy za jakościowy ekogroszek trzeba zapłacić wysoką cenę?

Wysoka jakość ekogroszku wcale nie musi być wyznacznikiem wysokiej ceny produktu. W ogólnym rozrachunku ekogroszek workowany okazuje się opałem, na którym właściciele domów i lokali użytkowych mogą sporo zaoszczędzić. To paliwo najlepiej sprawdzi się w piecach i kotłach z podajnikami. Jego wysoka wartość opałowa, niska zawartość miału węglowego i popiołu daje nie tylko czysty materiał opałowy, ale zapewnia komfort użytkowania, który pozwala zachować czystość pieca i nie wpływa na powstawanie częstych usterek urządzeń. Jakie jeszcze cechy posiada ten niezwykły opał? Poza oszczędnością kosztów, niezwykle istotne w użytkowaniu ekogroszku jest zwrócenie uwagi na jego oddziaływanie na naturalne środowisko. Niska zawartość siarki w produkcie sprawia, że w trakcie jego spalania do powietrza nie przedostają się szkodliwe substancje, które w przypadku innych rodzajów węgla mogą destrukcyjnie wpływać na działanie całego ekosystemu. Ekologiczny aspekt ekogroszku wynika również ze sposobu, w jaki jest pozyskiwany, a także z procesów, jakim jest poddawany. Opał ten powstaje z węgla kamiennego, jednak dzięki dokładnie określonym warunkom jego tworzenia zyskuje cechy i właściwości, których zwykły węgiel nie posiada.

Łatwy w użytkowaniu i wygodny w dostawie ekogroszek workowany.

Producenci i dystrybutorzy, którzy szczególną uwagę przykładają do oferowanych produktów zadbali o jeszcze jeden aspekt związany z wykorzystaniem materiału opałowego i koniecznością używania tego produktu przez cały czas trwania okresu grzewczego. W celu jeszcze łatwiejszego użytkowania ekogroszku, jak również w celu zachowania jego właściwości na dłuższy czas, przedstawiciele marki Tani Opał pakują i dystrybuują ekogroszek w specjalnych workach z systemem mikrowentylacji, dzięki którym produkt jest odporny na wilgoć, a jednocześnie nie ulega zbytniemu przesuszeniu. Worki z ekogroszkiem są wygodne w dostawie i stanowią znaczne ułatwienie również w trakcie załadunku i rozładunku węgla w miejscu docelowym. Poza tymi wszystkimi udogodnieniami, pakowany w worki ekogroszek pozwala na zachowanie czystości w miejscu, w którym jest przechowywany na czas okresu grzewczego. Worki skutecznie chronią powierzchnię mieszkalną czy użytkową przez nadmiernym zanieczyszczeniem.

­

(tekst i fot. mat. partnera)