Ekwipunkowy niezbędnik sportów wodnych, czyli jak dobrać sprzęt do zabawy na wodzie?

Sprzęt przy uprawianiu aktywności fizycznej wszelkiego rodzaju odgrywa dużą rolę. Dobrze dobrany zwiększa komfort ćwiczeń i bezpieczeństwo. Wiadomo jednak, że w zależności od dyscypliny sportowej wybór odpowiedniego sprzętu jest bardziej lub mniej ważny. W przypadku sportów wodnych jego dobór jest kluczowy.

Reklamy

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w akcesoria do ślizgów na wodzie?

Wybierając sprzęt, warto skorzystać z oferty sprawdzonych sklepów. Wówczas masz pewność, że wybierasz najlepsze dostępne na rynku modele akcesoriów do uprawiania sportów wodnych. Dobrym rozwiązaniem będzie strona https://surfpeople.pl/sklep/. Surf People to szkoła sportów wodnych, takich jak kitesurfing, wing foil czy surfing, ale także sklep – stacjonarny, który znajduje się niedaleko samej szkółki oraz online. W swojej ofercie mają wszelkie niezbędne akcesoria do uprawiania wyżej wymienionych sportów i nie tylko.

Sprzęty do sportów wodnych – surfingu, kitesurfingu i wing foila

W zależności od wybranej sportowej dyscypliny wodnej potrzebny jest inny sprzęt. Do uprawiania surfingu potrzebna jest nam przede wszystkim deska surfingowa. Ważne aby przy jej doborze pamiętać o takich parametrach jak jej długość i wyporność – więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie https://surfpeople.pl/. Dodatkowo, przy uprawianiu każdego sportu wodnego, przydatny jest zakup pianki neoprenowej, która zapewni wodoszczelność i ochronę przed wychłodzeniem organizmu czy urazami.

Reklamy

Do wing foila, będącym relatywnie nową dyscypliną sportów wodnych, wymagana jest deska wing foil, foil, i skrzydła. Pływanie możliwe jest w mniej korzystnych warunkach pogodowych – wtedy, kiedy wiatr jest za słaby na kitesurfing czy windsurfing. Skrzydło nie jest połączone bezpośrednio z deską, tylko trzymane przez pływającego. Foil pozwala na unoszenie się nad wodą przy odpowiedniej prędkości, a deska jest mniejsza i bardziej poręczna niż ta do surfowania

Przy kitesurfingu kluczowy jest dobór baru, deski oraz latawca. Bar składa się z kilku linek i taśmy, która reguluje moc latawca. Deski, podobnie jak do surfingu, powinny być wybierane na podstawie umiejętności i oczekiwań praktykującego. Latawiec (kite) natomiast napędza pływanie, a dobranie rozmiaru zależy od siły wiatru, rodzaju deski, masy ciała oraz poziomu zaawansowania. Początkujący i średniozaawansowani, którzy nie mają aż tyle doświadczenia i nie zależy im na posiadaniu najnowszego modelu kite’a, mogą na stronie https://surfpeople.pl/sklep/32-uzywane-latawce-kite zakupić używane latawce za okazyjną cenę. Są one w świetnym stanie, a każdy z nich jest najpierw sprawdzany.

Uprawianie sportów wodnych to świetna zabawa! Jeżeli sprzęt jest dopasowany, a kadra instruktorska pomocna i zaangażowana to nauka będzie prawdziwą przyjemnością. Wybierz się na pierwsze zajęcia i zobacz, czy sporty wodne są dla Ciebie!


tekst i fot. mat. partnera