6 grudnia 2023

Elektroodpady – proste zasady. Dzień Ziemi 2013 w Dwójce

Po raz kolejny Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie zaangażował się w przygotowania i obchody Dnia Ziemi. Tegoroczne hasło dla wydarzeń w całej Polsce brzmiało: Elektroodpady – proste zasady.

Reklamy

Dlatego i my podjęliśmy taką tematykę. Jednakże, w tym roku, nasze obchody miały nieco inny charakter. 22 kwietnia, uczennice kl II gimnazjum, przeprowadziły zajęcia edukacyjne w klasach I – III szkoły podstawowej.

Dzieci z nauczania początkowego obejrzały prezentację multimedialną, wykonały zadania w kartach pracy, rozmawiały z prowadzącymi min. o tym, co należy robić z elektroodpadami? Dlaczego nie należy wyrzucać ich do śmietników? A na koniec zajęć, każdy uczeń otrzymał do rozwiązania ekozagadkę, za rozwiązanie której wyróżniony został odznaką ekodetektywa i listą adresów hrubieszowskich sklepów, do których można odnosić elektroodpady. Dziełem wieńczącym zajęcia było wykonanie klasowego plakatu o tematyce:

Reklamy

kl Ia, Ib – co to są elektroodpady?

kl IIa, IIb – czego nie należy robić z elektoodpadami?

Kl IIIa, IIIb – co należy robić z elektroodpadami?

 

Druga część obchodów Światowego Dnia Ziemi skierowana była do uczniów gimnazjum. Tradycyjnie już z tej okazji, odbył się konkurs wiedzy ekologicznej. W tym roku, odbyła się XII edycja, w której udział wzięły reprezentacje wszystkich klas gimnazjum. A oto wyniki rywalizacji:

I miejsce – IIa

II miejsce – IIb

III miejsce – IIIa

IV miejsce – Ib

V miejsce – IIIb

VI miejsce – Ia

 

Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!

 

Galeria zdjęć »

 

Źródło i fot. ZSM nr 2 w Hrubieszowie