Elektryczne paleciaki Crown – przegląd oferty

Paleciaki elektryczne zyskują na popularności zarówno w magazynach, jak i w handlu detalicznym. W sklepach wielkopowierzchniowych sukcesywnie wypierają urządzenia zasilane ręcznie. W centrach dystrybucyjnych wspierają intensywny przepływ towarów oraz wszelkiego typu prace załadowcze i rozładowcze. Liderem w segmencie wózków widłowych jest Crown – amerykańska marka, która swoje zakłady produkcyjne posiada w Niemczech. Wyłącznym przedstawicielem Crown na terenie Polski jest WDX – znany i ceniony dostawca wyposażenia magazynowego. Dziś prezentujemy trzy ciekawe modele paleciaków napędzanych elektrycznie z oferty Crown.

Reklamy

Czy na elektryczne paleciaki są potrzebne uprawnienia?

Urząd Dozoru Technicznego określił trzy kategorie uprawnień na wózki widłowe, są to;

  • III WJO – obsługa wózków jezdniowych podnośnikowych prowadzonych i zdalnie sterowanych,
  • II WJO – obsługa wózków jezdniowych podnośnikowych z wyłączeniem specjalizowanych,
  • I WJO – obsługa wózków jezdniowych, w tym specjalizowanych.

Do obsługi elektrycznych prowadzonych prowadzonych, czyli tych bez podestu, wymagane są najniższe uprawnienia (III WJO). Uprawnienia II WJO umożliwiają prowadzenie wózków paletowych, podnośnikowych z podestem dla operatora, a także wózków widłowych z kabiną (z wyłączeniem wózków wysokiego składowania i specjalizowanych). Uprawnienia II WJO w zupełności wystarczą operatorom pracującym w magazynach niskiego składu. Od czerwca 2019 obie kategorie uprawnień mają ważność 10 lat od momentu ich otrzymania.

Elektryczny paleciak z dyszlem – WP3000

Zasilane elektrycznie paleciaki serii WP zostały zaprojektowane z myślą o długotrwałej eksploatacji. Wózki WP posiadają trwałą, odporną na wstrząsy i uderzenia konstrukcję. Komponenty znajdujące się wewnątrz urządzenia zostały dobrane tak, by maksymalnie zminimalizować awaryjność i koszty eksploatacji. Elektryczny wózek WP jest wyposażony w wyświetlacz informujący o każdej usterce, na podstawie wyświetlanych kodów zdarzeń serwis może szybko zadziałać i naprawić występujący problem.

Paleciak WP3000 jest bardzo zwrotny, dyszel przeznaczony do sterowania wózkiem pozwala na precyzyjne operacje. W dyszlu zaimplementowano m.in. przełącznik zając/żółw, umożliwiający zaprogramowanie dwóch trybów prędkości jazdy, antystatyczne uretanowe manetki, a także wygodny przełącznik kciukowy pozwalający na szybką zmianę jazdy do tyłu i do przodu.

Paleciak elektryczny z podestem – WT3000

Paleciak elektryczny z podestem serii WT3000 łączy w sobie trzy cechy, wydajność, wytrzymałość i wygodę użytkowania. Wózki serii WT3000 są dostępne w 4 różnych wariantach; z podestem dla operatora, z podestem i ogranicznikami bocznymi, ze stałym podestem z bocznym wejściem, ze stałym podestem z tylnym wejściem. Różnorodność modeli umożliwia wybór wózka najbardziej odpowiadającego wymaganiom przedsiębiorcy.

Głównym elementem wyróżniającym paleciaki WT od pozostałych modeli jest podest dzięki któremu operator może przemieszczać się razem z wózkiem, zamiast go prowadzić. Wózek paletowy WT3000 jest odporny na wstrząsy i uderzenia, został również wyposażony w układ hamulcowy e-GEN, gwarantujący spójność hamowania przez cały okres eksploatacji.

Elektryczny paleciak z masztem – ES/ET4000

Modele ES i ET to elektryczne paleciaki z masztem, dzięki któremu posiadają funkcjonalność zbliżoną do standardowego wózka widłowego zachowując jednocześnie zwrotność i niewielkie rozmiary. Wózki paletowe wyposażone w maszt cieszą się popularnością szczególnie w magazynowych strefach załadunku i rozładunku, oraz w niewielkich magazynach. Wózki Crown ES i ET są zaprojektowane tak, by móc pracować przy załadunku/rozładunku wewnątrz i na zewnątrz magazynu.

Wózki tych serii są wyposażone w specjalny układ cięgłowy pozwalający na umieszczenie zawieszenia osi na najwyższym możliwym poziomie, co w efekcie minimalizuje ryzyko wystąpienia potencjalnych uszkodzeń wynikających z pracy na nierównym podłożu.

Jaki paleciak wybrać? Podsumowanie

Elektryczny paleciak to urządzenia niezastąpione w przypadku konieczności obsługi ciężkich ładunków. W przeciwieństwie do swojego ręcznego odpowiednika, praca nie obciąża w tak intensywnym stopniu operatora, a nowoczesne mechanizmy wspomagające ułatwiają manewrowanie w zatłoczonych przestrzeniach.

Jeżeli szukasz maszyny do przenoszenia ładunków na krótkich dystansach, najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie klasyczny elektryczny paleciak z dyszlem. Do transportu na dłuższe odległości najlepiej sprawdzi się wersja wyposażona w podest. Rozwiązanie z masztem cechuje się największą elastycznością, ale wymaga stosownych uprawnień.

Na oficjalnej stronie Crown znajdziesz więcej elektrycznych paleciaków: https://wozkicrown.pl/wozki-widlowe/paletowe/

­

(tekst i fot. mat. partnera)