Etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady „Promocja Zdrowego Stylu Życia”

19 grudnia 2014 r. w sali Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbył się organizowany przez Polski Czerwony Krzyż etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady „Promocja Zdrowego Stylu Życia”.

Reklamy


W konkursie udział wzięli uczniowie z 13 szkół z powiatu hrubieszowskiego.

Zadanie polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań, uczniowie przygotowali również prezentację akcji promującej zdrowie przeprowadzonej na terenie szkoły. Prezentacja w etapie rejonowym nie jest oceniana.

W kategorii gimnazjów I miejsce zajęła Weronika Lichtarska – Zespół Szkół Publicznych w Moniatyczach, opiekun P. Anna Kosakowska.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Michał Ślusarczyk – uczeń Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie (Staszic), opiekun P. Barbara Brzezicka.

Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie reprezentowały – Agnieszka Weremczuk i Aleksandra Kuśmierek, które otrzymały wyróżnienia. Uczennice zostały przegotowywane przez Magdalenę Jędruszczak.

Współorganizatorami konkursu były: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Miejska oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W Komisji Olimpiady pracowali: Pani Teresa Futyma, Pani Agata Opała, Pani Justyna Kozłowska oraz Pan Tomasz Sułkowski.

Etap okręgowy olimpiady odbędzie się w marcu 2015 r. w Lublinie.

 

 

Zuzanna Korycka

Magdalena Jędruszczak ZS nr 1