Europa na Ludowo

W dniu 17 lipca 2006 r. odbył się coroczny koncert Europa na ludowo. Na zaproszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej przybył z Indii zespół "Kalamandir Sanskrutik Trust".

Reklamy

br />Jako pierwsi wystąpili gospodarze. Wykonali tańce: chełmski, łowicki, białoruski (Wesołucha), sądecki i krakowiak. Po nich zobaczyliśmy hinduski zespół. Goście prezentowali się niesamowicie w swoich egzotycznych strojach i tańcu. Publiczność licznie zebrana na placu przed Hrubieszowskim Domem Kultury była zachwycona. Koncert trwał ponad 90 minut.
Indie znane są jako świat wielu kultur i religii. W Indiach jest 28 stanów, w których używanych jest 17 oficjalnych języków. Hindusi poprzez swój taniec i muzykę próbują złączyć wszystkie stany w jedną całość. Podróżując po świecie prezentują swoją kulturę i czerpią nowe elementy z innych kultur, przez co ich twórczość staje się coraz bogatsza.

Bariera językowa nie była problemem. Hindusi zapraszali Hrubieszowian na scenę i razem tańczyli. Zastępca burmistrza – Andrzej Wołowski i dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury – Emilia Feliksiak wręczyli upominki gościom. Menadżer zespołu hinduskiego – Digant Sompura zrewanżował się prezentami przywiezionymi z rodzinnego kraju.

Upominki zostały sponsorowane przez Urząd Miasta Hrubieszów.

zobacz zdjęcia >>