Europa na Ludowo

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza na Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej oraz Folklorystycznego Zespołu AUC z Egiptu, który odbędzie się w niedzielę 19 lipca 2009 roku o godzinie 18.00 na placu przed budynkiem HDK.

Od 9 lat Hrubieszowski Dom Kultury w sezonie wakacyjnym organizuje Koncert „Europa na Ludowo”. Gospodarzem koncertu jest Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, który każdego roku gości u siebie zespół zagraniczny. W roku bieżącym wybiegliśmy nieco poza granicę Europy. Odwiedzi nas, propagujący pokój na świecie i porozumienie między narodami, Folklorystyczny Zespół z Egiptu, reprezentujący Amerykański Uniwersytet w Kairze. Koncertowali już w: Luxemburgu, Turcji, Niemczech, Holandii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Włoszech, USA, Hiszpanii i Francji. Tym razem będą w Polsce – w Hrubieszowie.

Każdego roku nasz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej również odwiedza różne kraje Europy, biorąc udział w Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych. W tym roku Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej C.I.O.F.F wytypowała zespół do czterech międzynarodowych festiwali folklorystycznych w Peru: 14 – 18.08.2009 – Arequipa, 20 – 25.08.2009 – Lima, 26 – 31.08.2009 – Trujillo, 1 – 9.09.2009 – Cajamarca.

info
HDK

Hrubieszow LubieHrubie 2009