Europa w Staszicu

2 czerwca 2008 r. w auli ZS Nr 2 uczniowie Staszica oraz zaproszeni goście rozpoczęli realizację projektu „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” od wysłuchania hymnu Unii Europejskiej.

Reklamy

W dniu 28.04.2008r. Szkolny Klub Europejski przy ZS Nr 2 w Hrubieszowie pod opieką p. Edyty Wolańczuk wygrał pierwszy etap konkursu pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego prof. Zbigniewa Zaleskiego na najlepszy projekt „Zorganizowanie Dnia Europy”. Następnie przeszliśmy do realizacji projektu, który zatytułowaliśmy „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”. Postanowiliśmy skorzystać z pomocy naszych władz miejskich i powiatowych, które pomogły zrealizować nasz scenariusz obchodów Dnia Europy.

2.06.2008r. w auli ZS Nr 2 uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście (w tym pan burmistrz Zbigniew Dolecki, pan Sekretarz Starostwa Powiatowego Zdzisław Kosakowski, pan Naczelnik Tomasz Ożóg oraz Piotr Majchrzak, asystent prof. Zbigniewa Zaleskiego) rozpoczęli uroczystości od wysłuchania hymnu UE, następnie odbyła się debata na temat „Plusy i minusy wejścia Polski do UE”. Po dyskusji przeszliśmy do następnego etapu, czyli do prezentacji państw europejskich, każda klasa zaprezentowała strój narodowy, potrawy oraz najważniejsze informacje na temat wybranego kraju.

Najlepiej wypadła Austria, którą przygotowała klasa 2e liceum, drugie miejsce uzyskała Francja (3b gimnazjum), a trzecie – Ukraina (1c liceum ).

W międzyczasie odbył się także konkurs wiedzy o UE, najlepiej przygotował się Marcel Klocek z 2e liceum, drugie miejsce Paweł Baryła 2d liceum i trzecie miejsce Karol Mazur (2a liceum).

Ostatnim etapem naszej imprezy był koncert zespołów młodzieżowych, który odbył się na placu przed Hrubieszowskim Domem Kultury. Młodzież po degustacji potraw europejskich słuchała dobrej muzyki i świetnie się bawiła.

Mamy nadzieję, że przejdziemy do drugiego etapu konkursu, a jeśli nie, to i tak za rok powtórzymy nasza imprezę.

info
ZS nr 2

zobacz zdjęcia >>