Europejskie stolice w zasięgu ręki. Dokąd można znaleźć tanie loty z Warszawy?

City break stał się bardzo popularną formą podróżowania. Są to rezerwowane spontanicznie, niedrogie, krótkie wycieczki do najpopularniejszych europejskich stolic. Chętnie wybieranym środkiem podróży są samoloty, ponieważ pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Sprawdź dokąd udać się z Warszawy!

 

Z Warszawy obecnie można polecieć we wszystkich kierunkach świata, do wielu miejsc także bez przesiadek. To świetna okazja, żeby zobaczyć i nieco poznać np. inne europejskie stolice. Jakie loty są realizowane z Warszawy? Dokąd?

Loty rejsowe

Lotami rejsowymi są loty, które odbywają się regularnie z danego lotniska przez dłuższy czas. Mogą być także nazywane lotami rozkładowymi. Z lotniska Chopina można podróżować do większości europejskich stolic. Wszystkie loty można znaleźć w oficjalnym rozkładzie lotów oraz w porównywarce cen biletów lotniczych. Za niekwestionowany hit uważane są loty do Londynu. Ten port lotniczy jest skomunikowany z aż 3 londyńskimi lotniskami (City, Heathrow, Luton). Oblegany jest też lot Warszawa – Paryż. Dużą popularnością cieszą się także takie miasta jak: Wiedeń, Praga, Mińsk, Ateny, Oslo, Amsterdam, Rzym czy Lizbona. Miejscami godnymi uwagi są również: Bruksela, Sofia, Zagrzeb, Kopenhaga, Tallin, Helsinki, Wilno, Luksemburg, a także Budapeszt. Większość lotów realizują polskie linie LOT, ale można odnaleźć też wykonywane przez Wizz Air oraz narodowe linie kraju docelowego, np. British Airways czy Alitalia. Z Mazowieckiego Portu Lotniczy Warszawa–Modlin loty realizowane są m.in. w kierunkach: Bruksela–Charleroi, Dublin, Oslo–Torp, Londyn–Stansted, Madryt, czy sezonowo latem Lizbona. Wszystkie loty obsługiwane są przez taniego irlandzkiego przewoźnika Ryanair.

Loty czarterowe

Loty czarterowe to loty, które są rezerwowane przez touroperatorów. Bardzo często, gdy biuro podróży nie sprzedało wszystkich biletów do danego miejsca, wystawia na swojej stronie internetowej pulę biletów lotniczych, z których można skorzystać bez wykupywania wycieczki. Jest to zazwyczaj oferta dużo tańsza niż loty rejsowe, jednak warto pamiętać, że loty tego typu realizowane są w miesiącach wakacyjnych, głównie od czerwca do września. Najlepszą okazją do znalezienia ich jest regularne odwiedzanie stron internetowych touroperatorów. Planując wylot do europejskiej stolicy z Warszawy, warto pamiętać, że lotnisko Chopina planuje zaprzestanie realizacji lotów czarterowych w 2021 roku, do tego czasu zamierza stopniowo zmniejszać ich ilość. Będą one odbywać się z lotniska w Modlinie.

Jak szukać tanich lotów?

Najlepszym sposobem na znalezienie tanich lotów jest wyszukanie ich w porównywarce cenowej. Warto sprawdzać je codziennie, ponieważ bilety w cenach promocyjnych sprzedają się bardzo szybko. Aby zaoszczędzić jak najwięcej gotówki, warto być elastycznym w kwestii daty wyjazdu oraz kierunku. Dzięki temu można znaleźć najbardziej atrakcyjne oferty. Opłaca się także wybierać oferty last minute. Nie należy bać się mniejszych lotnisk w danym mieście i wybierać właśnie je jako punkt docelowy, gdyż najczęściej obsługują one tanie linie lotnicze. Mimo iż są położone w miasteczkach obok celu podróży, zwykle są one świetnie z nim skomunikowane, dlatego do miejsca docelowego można dotrzeć naprawdę tanio i szybko. Aby zaoszczędzić pieniądze, warto zrezygnować z bagażu rejestrowanego, a ubezpieczenie lepiej wykupić we własnym zakresie, wybierając najkorzystniejszą opcję, a nie decydować się na to oferowane przez linie lotnicze.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)