Fantastyczne 24 h za nami!

Czytanie może być atrakcyjne dla ludzi w różnym wieku i to przez pełne 24 godziny? W przerwach na czytanie lub słuchanie można rozegrać turniej? Fantastyczna zabawa tekstem może zarażać?Owszem, po raz kolejny udowodnili to mieszkańcy Hrubieszowa.

Reklamy


Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie w dniach 29-30 maja 2015 roku zorganizowała wydarzenie Fantastyczne 24 h, czyli Maraton Głośnego Czytania, który trwał równo dobę i odbywał się przy równoległych rozgrywkach Turnieju gry w Heroes of Might& Magic III, Turnieju czytających rodzin na wesołoi COSPLAY, czyli konkursu na najfantastyczniejsze przebranie.

Przez pełną dobę dzieci, młodzież i dorośli czytali książki o krasnalach, wróżkach i kosmitach. Najpopularniejsze okazały się następujące tytuły: Kopciuszek, Hobbit, Harry Potter, Mały Książę, seria Magiczne Drzewo oraz różne tytuły Andrzeja Pilipiuka. Lektorzy zmieniali się często, w sumie było ich 168.

Reklamy

Maraton odwiedziło 436 osób. Gośćmi specjalnymi były panie z Hrubieszowskiego Klubu „Amazonki”, Dyskusyjny Klub Książki biblioteki miejskiej i biblioteki pedagogicznej oraz Dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki Lekturynki. Atrakcją maratonu był występ teatru obrazkowego Kamishibai zaprezentowany przez zaprzyjaźnioną grupę Japonek z Biblioteki Pedagogicznej, a całe wydarzenie uświetnili swoim koncertemMaciej i Maria Łyko.

Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała maraton czytania już po raz czwarty, w tym roku wpisał się on w obchody Nocy Bibliotek. Impreza odbywała się pod patronatem Burmistrza Miasta Tomasza Zająca, który wystąpił również w roli lektora.

Biblioteka serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które w różny sposób uczestniczyły w Fantastycznym 24 h: tym, którzy czytali, słuchali, bawili się lub grali. Ogromnie dziękuje partnerowi Hrubieszowskiemu Domowi Kultury. Nieocenioną pomocą tradycyjnie byliczłonkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec”dając organizatorom i  uczestnikom poczucie bezpieczeństwa. Specjalne podziękowania dla wolontariuszy. Nagrody w konkursach ufundował Burmistrz Miasta Hrubieszów oraz Restauracja Magistrat.

 

 

Zdjęcia »


info: MBP