Ferie w Dwójce: Zimowa wycieczka do Icemanii

Tegoroczne ferie zimowe uczniowie klas gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, rozpoczęli na sportowo, ale również z domieszką sztuki filmowej.

Reklamy

 

W sobotę – 26 stycznia 2018 roku, a więc już pierwszego dnia ferii, młodzież naszej szkoły wzięła udział w znakomitych zajęciach sportowych, przygotowanych przez Kryte Lodowisko Icemania Lublin.

Już o godzinie 9.00 rozpoczęły się tańce i zabawy na lodzie. Ponad 250 osób bawiło się na lodowisku w ramach Sportowych Ferii 2018. Nie tylko dzieci i młodzież, ale też całe rodziny.

Slalomy, piruety, spirale i jazda do tyłu, tego typu figur artystycznych i wielu więcej można nauczyć się podczas zajęć, prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów jazdy na łyżwach. Czas podczas zabawy umila uczestnikom płynąca z głośników muzyka oraz nastrojowe iluminacje. Po zajęciach lub podczas przerwy w jeździe, czekają na wszystkich kawiarnie, gdzie można degustować przygotowane przez nie smakołyki lub na przykład pyszną gorącą czekoladą.

Po wyczerpujących zajęciach sportowych, młodzież spędziła wyjątkowe chwile w centrum filmowym Atrium Cinema City, uczestnicząc w seansie filmowym z dziedziny fantastyki pt.: „Więzień Labiryntu 3”.

Film ten jest trzecią i ostatnią częścią sagi opartej na bestsellerowej trylogii autorstwa Jamesa Dashnera. W finałowej odsłonie filmu główny bohater Thomas staje na czele zbiegłych Streferów, wraz z którymi wyrusza na ostateczną misję w celu odnalezienia lekarstwa zwalczającego śmiertelną chorobę. Aby uratować swoich przyjaciół włamują się do legendarnego Ostatniego Miasta, będącego niezbadanym labiryntem naszpikowanym najniebezpieczniejszymi pułapkami, z którymi do tej pory przyszło im się zmierzyć.

Pierwsza część serii „Więzień labiryntu” była fabularnym debiutem reżyserskim Wesa Balla. Od samego początku planował on pokazać określoną, postapokaliptyczną wizję świata. W pierwszej odsłonie trylogii dominowały połacie soczystej zieleni, ograniczone sypiącymi się, betonowymi ścianami labiryntu. Kolejna rozgrywała się na wielkich, surowych pustyniach. W ostatniej części estetyka i paleta barw znów całkowicie się zmieniają, choć wydarzenia cały czas rozgrywają się w tym samym świecie…

Młodzież naszej szkoły doskonale spędziła czas na wycieczce, podczas której znalazło się „coś dla ciała”, czyli zajęcia sportowo – rekreacyjne, ale także „coś dla ducha”, czyli pouczające i ciekawe spotkanie ze sztuką filmową.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę podczas wyjazdu i życzymy udanych Ferii 2018!

Uczestnicy wycieczki: uczniowie klas gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie
Organizator wycieczki: Ewa Flis, Agnieszka Ślażyńska
Opiekun: pan Robert Bas

 

Tekst i foto: Agnieszka Ślażyńska