Ferie w Muzeum – podsumowanie I edycji akcji „Zabierz dziecko do muzeum”

W ramach zimowych ferii w dniach od 9 do 24 lutego 2013 roku Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie zaprosiło dzieci oraz ich rodziców i opiekunów do nieodpłatnego zwiedzania wszystkich prezentowanych obecnie wystaw.

Reklamy

Ferie zimowe 2013 dobiegły końca, w związku z czym przyszedł czas na podsumowanie pierwszej edycji akcji pod hasłem „Zabierz dziecko do Muzeum”. Wraz z początkiem ferii w hrubieszowskim Muzeum zagościł gwar licznie przychodzących dzieci i młodzieży, dla których przygotowaliśmy specjalne atrakcje. Zwiedzanie Muzeum zamieniło się w poznawanie tajników pracy muzealnika, a jedna z sal ekspozycyjnych stała się istnym „placem zabaw”” Każdy z uczestników ferii w Muzeum mógł narysować pracę inspirowaną wizytą i pobytem w dworku du Chateau, dla najmłodszych były przygotowane kolorowanki. W programie znalazło się również sklejanie kopii gockich naczyń oraz zabawy plastyczne o charakterze integracyjnym.

W ciągu dwóch tygodni odwiedziło nas ponad 200 osób, w tym 8 grup wycieczkowych, a wśród nich: dzieci z klasy III B z Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie, czytelnicy Filii Nr 1 i Nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie, czytelnicy Bibliotek w Czumowie, Dziekanowie, Moniatyczach i Stefankowicach. Powstało 135 prac rysunkowych i kolorowanek. Największym zainteresowaniem cieszyła się niepodzielnie archeologia.

Ferie w Muzeum były nowym i jak się okazało bardzo cennym doświadczeniem również dla muzealników. Z ciekawością i przejęciem podeszliśmy do zadania, jakie przed sobą postawiliśmy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom i opiekunom za okazany entuzjazm, za moc wrażeń i pozytywnej energii oraz za tchnięcie w Muzeum młodzieńczej radości. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję.

Zapraszamy również do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia, zamieszczoną na muzealnym Facebook’u.

http://www.facebook.com/pages/Muzeum-im-ks-Stanis%C5%82awa-Staszica-w-Hrubieszowie/288861204500985


Źródło: Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie