Ferie Zespołu Szkół w Sahruniu

Sahryń – Zamość

Reklamy

Uczniowie Zespołu Szkół w Sahryniu spędzali ferie zimowe nie tylko przyjemnie, ale też i pożytecznie. Jeszcze przed rozpoczęciem ferii skorzystaliśmy ze sprzyjającej aury i zorganizowaliśmy dla uczniów kulig.

***

Reklamy

Zarówno młodzież gimnazjum, jak i uczniowie szkoły podstawowej chętnie wzięli udział w zimowej sannie. Atrakcji było wiele – sanki doczepione do olbrzymich sań, powiozły uczniów do pobliskiego lasu. Tam rozpalono ognisko, przy którym pieczono kiełbaski.

Ferie zimowe zaplanowano tak, aby uczniowie mogli skorzystać z różnych form wypoczynku.

W ciągu dwóch dni (15 – 16 lutego), uczniowie wyjeżdżali do Zamościa na lodowisko, 18 i 19 lutego, w ramach programu Feriada, próbowali swoich sił na Hali Sportowej w Werbkowicach – grano m.in. w piłkę nożną, w piłkę siatkową, ręczną, korzystano również z siłowni. Po tak wyczerpujących zajęciach uczniowie zjedli obiad w szkolnej stołówce.

Dowóz na lodowisko, jak i na Halę Sportową zapewnił bezpłatnie Urząd Gminy Werbkowice.

Nie zapomniano także o najmłodszych, dla których zorganizowano 16 lutego 2010 r. w szkole podstawowej w Sahryniu, bal przebierańców. Dzieci zostały docenione przez Grono Pedagogiczne za wspaniałe i kolorowe stroje, wręczono im bowiem drobne upominki.

Czas wolny w trakcie ferii zimowych przeznaczono również na uporządkowanie i estetykę pomieszczeń szkolnych. Zostały zakupione szafki do szatni szkolnych – każdy uczeń otrzymał własną szafkę i odpowiedni do niej klucz. Rodzice wraz z uczniami klasy II gimnazjum i wychowawczynią Katarzyną Wietrzyk podjęli się pomalowania sali lekcyjnej. Wymieniono również blaty szkolnych ławek w gimnazjum i położono nową podłogę w klasie III gimnazjum.

Rodzice i uczniowie, którzy pomogli przy pracach to:
Stanisław Olszowy, Stanisław Kotowski, Andrzej Gzik, Kazimierz Borsuk, Dariusz Zawiślak, Tomasz Pokrywka, Anna Wdowiak, Mirosława Borsuk, Bożena Kotowska, Zofia Kowalczyk, Mateusz Jaskowiec, Andrzej Kapica, Jacek Kotowski, Cezary Palęga, Rafał Wdowiak.

Uczniowie po feriach zimowych, wrócili do czystych i uporządkowanych sal lekcyjnych.

***

Info i foto:
ZS w Sahryniu

zobacz zdjęcia »