Filmik z hrubieszowskiego koncertu charytatywnego – WIDEO

Na YoyTube został zamieszczony filmik z Charytatywnego Koncertu Disco Polo, dla Przemysława Jaskuły z Werbkowic, który odbył się 2 sierpnia 2020 w Hrubieszowie.

Reklamy

Przyszedł czas na to żeby ludzie poznali prawdę, a prawda jest taka, że w wielkich bólach „rodził” się ten koncert dla Przemka, który w pierwszym terminie miał się odbyć na początku roku 2020 w Werbkowicach.
Jednak zdecydowanie czerwone światło organizatorzy dostali od Władz Gminy Werbkowice (telefon do Mateusza w niedzielny poranek pozbawił organizatorów wszelkich złudzeń, jednym z powodów odmowy było to, że jedno z nas „ma nie po kolei w głowie”).

Pomimo oświadczeń pani Wójt Gminy Werbkowice na łamach lokalnej gazety i deklaracji pomocy dla Przemka, od pierwszego dnia jego wypadku, do dnia dzisiejszego, Przemek nie otrzymał żadnej pomocy (rozmawiałam z Przemkiem na ten temat).

Reklamy

Drugi termin, to był marzec 2020. Koncert miał się odbyć w HDK w Hrubieszowie, jednak obostrzenia związane z koronawirusem wykluczyły jego organizację.

I kiedy tylko pojawiła się możliwość organizacji koncertu, to w jednej sekundzie podjęliśmy się z Mateuszem Sołtysiakiem, wręcz karkołomnej organizacji w bardzo krótkim czasie, a w dodatku Covid-19, jak nie proszony gość, wdzierał się do powiatu hrubieszowskiego.

Jednak chęć pomocy od dobrych ludzi Przemkowi była tak ogromna, że mimo obaw, czy zdążymy i czy przyjdą ludzie, nic nie zdołało nas zatrzymać. Trzeba było od początku załatwiać pozwolenie na zbiórki w MSWiA w Warszawie, potwierdzać zespoły i gwiazdy, które chciały pomóc Przemkowi. Rozpoczęła się prawdziwa walka z czasem, „żebraliśmy” z Mateuszem i w dzień, i w nocy, a dobry los stawiał na naszej drodze wspaniałych ludzi, niektórzy pojawiali się niespodziewanie, jak ciche Anioły.

Po raz drugi swoje pierwsze kroki skierowaliśmy do Burmistrz Miasta Hrubieszów pani Marty Majewskiej, z prośbą o patronat i organizację koncertu na obiektach HOSIR w Hrubieszowie. I udało się, pozytywna decyzja pani Burmistrz sprawiła, że dostaliśmy z Mateuszem „wiatr w skrzydła”.

Następne kroki to był Sanepid i pani Komendant Powiatowej Policji w Hrubieszowie. I tam też dostaliśmy zielone światło pod warunkiem, że spełnimy wszystkie wymogi organizacji imprezy w obliczu zagrożenia Covidem- 19.

Strażacy OSP z Gminy Werbkowice i Gminy Hrubieszów, stanęli na wysokości zadania, OSP Turkowice ugotowała pyszną grochówkę, OSP Brodzica zapewniła nam karetkę pogotowia z obsługą medyczną, a pozostali strażacy zadbali o bezpieczeństwo uczestników koncertu. Służby mundurowe z powiatu hrubieszowskiego pozostaną dla już na zawsze naszymi lokalnymi bohaterami.

Udało się zebrać podczas koncertu dla Przemysława Jaskóły z Werbkowic około 11 tysięcy, rotacyjnie było na koncercie około jednego tysiąca uczestników, cały czas trwają licytacje dla Przemka u Basi Czarneckiej – Sobczak na fb.

Był to jedyny koncert Disco Polo po tej stronie Wisły w 2020 roku.

Po raz kolejny w imieniu Przemka i jego rodziny, dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, dziękujemy wszystkim ludziom z całego powiatu hrubieszowskiego za to, że nie bali się przyjść i pomóc naszemu chłopakowi z Werbkowic. Podziękowanie dla sponsorów zostało zamieszczone na filmiku.

A co słychać u Przemka?

Rozmawiałam dzisiaj z Przemkiem Jaskółą i jestem bardzo zadowolona z tej rozmowy, bowiem w głosie Przemka wyczułam radość i nadzieję. W lipcu b.r. Przemek poddał się operacji biodra w Otwocku i efekt jest taki, że już sam zakłada skarpetki i sam się ubiera.

Dzięki państwa pomocy, został zakupiony dla Przemka pionizator, przystawka elektryczna do wózka i rotor-elektryczny rowerek. Przychodzi do Przemka kilka razy w tygodniu rehabilitantka i w pełni ćwiczone są nogi. Na chwilę obecną Przemek porusza się „jeszcze” na wózku inwalidzkim.

Danuta Muzyczka


fot. lubiehrubie.pl, wideo: youtube.com / Energy Girls

 Zobacz też:

Charytatywny Festiwal Disco Polo – zebrano ponad 10 tysięcy

Charytatywny Festiwal Disco Polo w Hrubieszowie