Finansowanie firmy przez internet? Faktoring online to spore możliwości dla przedsiębiorców

Prowadzisz firmę i od pewnego czasu rozglądasz się za najbardziej korzystną formą finansowania? Nie chcesz decydować się na kredyt bankowy, z uwagi na konieczność podjęcia długotrwałego zobowiązania finansowego i długiego oczekiwania na rozpatrzenie wniosku? Faktoring online może być idealną propozycją dla Ciebie.

Reklamy

Na czym polega faktoring?

Faktoring to jedna z form finansowania, dostępnych dla przedsiębiorców. Aby skorzystać z faktoringu, należy przede wszystkim znaleźć firmę faktoringową, a następnie złożyć wniosek o finansowanie. Kiedy zostanie on pozytywnie rozpatrzony, faktor kupi Twoją fakturę, czyli wierzytelność, a Ty otrzymasz środki finansowe na swoje konto firmowe. Dzięki temu nie będziesz musiał oczekiwać na płatność od kontrahenta. Kiedy nadejdzie termin płatności, określony na fakturze, Twój kontrahent wykona przelew – z tą tylko różnicą, że trafi on na konto firmy faktoringowej. 

Widać więc, że faktoring jest bardzo przejrzystą i prostą formą finansowania. Nie ma tutaj skomplikowanych formalności. Wystarczy złożenie prostego wniosku. Nic dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z faktoringu – również tych mniejszych, prowadzących niewielkie przedsiębiorstwa. 

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu online? 

Powodów, dla których warto zdecydować się na skorzystanie z faktoringu online, jest mnóstwo. Najważniejszym z nich jest to, że faktoring online dostępny jest niemal dla wszystkich przedsiębiorców, a skorzystać z niego można przez internet – bez wychodzenia z domu lub z siedziby firmy. To spora oszczędność czasu, nie trzeba bowiem odwiedzać placówki firmy faktoringowej. Faktoring online jest zatem polecany dla przedsiębiorców, którzy wiedzą, że czas to pieniądz i nie lubią przeznaczać sporej części dnia na załatwianie formalności. 

Kolejnym ważnym powodem jest to, że faktoring stanowi świetną alternatywą dla kredytu bankowego. W przypadku kredytu w banku czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku bywa naprawdę długi, szczególnie jeśli przedsiębiorca ubiega się o sporą kwotę. Należy również określić, na co dokładnie zostaną wydane pieniądze. Wiele osób nie decyduje się na kredyt bankowy także z uwagi na długotrwałe zobowiązanie finansowe. W przypadku faktoringu online jest zupełnie inaczej. Rozpatrzenie wniosku zajmuje nie więcej niż 15 minut, a pieniądze trafiają na konto firmy tego samego dnia – a najpóźniej w 24 godziny. Co istotne, nie trzeba określać, na co zostaną wydane pieniądze – przedsiębiorca ma tutaj pełną dowolność. 

Kiedy warto zdecydować się na faktoring online?

Faktoring online sprawdzi się przede wszystkim w przypadku przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury z długim terminem płatności. Nie jest tajemnicą, że czas oczekiwania na płatność przez 60 dni lub dłużej może spowodować spore problemy finansowe w firmie – szczególnie jeśli tych faktur jest sporo. Decydując się na faktoring, można uzyskać dostęp do środków finansowych niemal od razu po wystawieniu faktury. Dzięki temu przedsiębiorca dba o płynność finansową w firmie, chroni ją przed zatorami płatniczymi, a przy tym zyskuje środki na bieżące wydatki czy na rozwój przedsiębiorstwa. 

Na faktoring warto zdecydować się także w sytuacji, gdy płynność finansowa w firmie jest zagrożona. Kiedy tylko pojawiają się pierwsze oznaki utraty płynności, trzeba reagować natychmiast. W przeciwnym wypadku problemy zaczną błyskawicznie się pogłębiać, zagrażając dalszemu funkcjonowaniu firmy. Jeżeli w Twojej firmie występuje ten problem, koniecznie rozważ skorzystanie z faktoringu online. W ten sposób zyskasz pieniądze na bieżące wydatki.

Fandla – aby pieniądze łączyły

Jeżeli nigdy dotąd nie korzystałeś z faktoringu, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Fandla. To nowoczesna firma faktoringowa, która oferuje finansowanie zarówno dla małych, jak i dużych czy średnich przedsiębiorstw. To właśnie w tej firmie możesz liczyć na faktoring online na naprawdę korzystnych warunkach – a pieniądze otrzymujesz w 24 godziny. To zdecydowanie świetny sposób na zapewnienie swojej firmie finansowania, a także na zadbanie o jej kondycję finansową.

­

(tekst i fot. mat. partnera)