Flott Cascaders Team

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

22 czerwca 2010 w godzinach 19,00 – 20,30 na stadionie HOSiR w Hrubieszowie odbędzie się pokaz czeskiej grupy kaskaderów filmowych Flott Cascaders Team. Team dublerów ze Studios Barrandov Praha znany z produkcji: Taxi II, Taxi III, New York Taxi, 2Fast & Furious, Fast & Furious, Biker Boyz, Cassino Royale, Quantum of Solace i wielu innych hitów kina akcji.

Początki teamu to rok 1975 kiedy pod nazwą FLOTT CASCADERS TEAM ruszają na pierwsze tourne. Dziwnym zrządzeniem losu w dziewiczy rejs do krainy sukcesu wyruszają właśnie do Polski…

Reklamy

Ale początki rzemiosła sięgają kilku lat wstecz. Ojciec obecnego właściciela zespołu Alfreda Śmida – Fred Śmid – znany w kręgach europejskich filmowców jako Fred Flott, związał się zawodowo z grupą francuskich kaskaderów filmowych goszczących pod kierownictwem samego Gila Legris’a na terenie Republiki czeskiej.

Zafascynowany specyfiką zawodu oraz niespotykanymi jak na owe czasy umiejętnościami zespołu francuskiego Fred Śmid postanawia powołać do życia swój własny team…

FLOTT CASCADERS TEAM

…z pasji i marzeń narodził się jeden z najlepszych obecnie europejskich teamów kaskaderskich parających się profesjonalnym dublowaniem aktorów w wielu uznanych produkcjach kinowych, telewizyjnych i reklamowych.

Czeskie grupy próbujące kaskaderskiego fachu są jeszcze w powijakch. Fred Flott – bo pod takim szyldem zaczynają marsz do sukcesu, uzbrojeni w doświadczenia zdobyte poprzez praktykę u boku samego mistrza Legris’a nie ma konkurencji pod względem umiejętności i organizacji pokazów. Ruszają pełną parą, od samego początku stawiają na najlepszych. O członkostwo w zespole mogą się ubiegać tylko zdecydowani faworyci dyscyplin extrime.

Only the Best… takie hasło obowiązuje przez cały czas istnienia grupy.

EXTREME STUNT SHOW – 2010 to opowieść o specyficznym postrzeganiu świata i siebie w tym świecie. Hołd w kierunku ludzi, którzy swoją pasję zmienili w styl życia… Którzy umiejętności zawodowe „przepocili” w sztukę, poświęcając każdą wolną chwilę na doskonalenie swojego rzemiosła.

Będzie to opowieść o trudnej, niebezpiecznej drodze na szczyty ludzkich możliwości… urzekającym porozumieniu i współpracy pomiędzy człowiekiem a maszyną…

O ustanawianiu rekordów świata – odnotowanych w Księdze Guinessa – wprowadzaniu nowych kategorii extrime, wreszcie o czterokrotnym uzyskaniu tytułu NajlepszegoTeamu wśród Zawodowych Kaskaderów Filmowych… poprostu opowieść o

FLOTT CASCADERS TEAM

Będziecie mieli okazję poznać pracę dublerów filmowych od „podszewki i od kuchni”. Odkryjecie historię „przyjaźni” człowieka z maszyną – przede wszystkim z motocyklem, bo od niego właśnie najczęściej się zaczyna przygoda z szybkością, adrenaliną, przestrzenią…

czas od 26 czerwca do 30 września 2010 roku… to czas Flott Cascaders Team…

***

Witamy w atmosferze Coloseum…

Od pierwszych dni lipca 2010 roku na krajowych obiektach sportowych gościmy grupę czeskich kaskaderów filmowych pod kierownictwem Alfreda Śmida, obecnie najbardziej uznanego eksperta w dziedzinie europejskiego kina akcji oraz filmowych efektów specjalnych.

Na tle niezwykle barwnych efektów – muzycznych, świetlnych, pirotechnicznych zespół prezentuje karkołomne ewolucje z wykorzystaniem samochodów i motocykli.

Popis tych niewiarygodnych umiejętności to przedstawienie w pełni profesjonalne, dopracowane w każdym szczególe, pełne dynamiki i akcji oraz iście zegarmistrzowskiej precyzji.

Dwadzieścia pięć lat doświadczeń scenicznych na stadionach całej Europy, team złożony z byłych zawodników sportowych (motocross, wyścigi samochodowe, torowe), posiadaczy zapisanych w księdze Ginnessa rekordów świata w skokach odległościowych samochodami i motocyklami to gwarancja imprezy o najwyższym standardzie.

Dowodem wybitnego kunsztu zawodowego zespołu Alfred Śmida jest udział teamu przy produkcji III części kultowego już filmu TAXI oraz oprawa scen mobilnych ostatniego Bonda – Casino Royale.

Na dziewięćdziesiąt minut lokalne stadiony przechodzą we władanie ognia, super maszyn i współczesnych gladiatorów… witamy w atmosferze Coloseum.

Spośród wielu atrakcji na szczególną uwagę zasługują:
6 pokazy jazdy samochodami na dwóch kołach
7 prezentacje manewrów zsynchronizowanych (kilka aut)
8 skoki nad rzędem aut; samochodem i motocyklem
9 wyścigi rzymskie
10 przejazdy przez płonące ściany
11 jazda z płonącym człowiekiem
12 amerykańskie Monster Track
oraz numer koronny… strzał do pędzącego samochodu z bazooki !!!

Macie Państwo niepowtarzalną, jedyną okazję obejrzeć na żywo wiele niebezpiecznych scen wykorzystywanych na co dzień przy produkcji filmowej, telewizyjnej i reklamowej.

Serdecznie i gorąco zapraszamy na występy –
Artyści z FLOTT CASCADERS TEAM.

zobacz zdjęcia »