Foki do nart freeride – jaki model warto wybrać?

Jazda freeride cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem. To kapitalna propozycja dla tych osób, które znudziły się już popularnymi trasami i poszukują nowych wyzwań. Do jazdy freeride potrzebujemy nie tylko nart, butów, wiązań i kijków. Przydadzą się także foki do nart. Jak dobrać te najlepsze?

 

Freeride to technika jazdy na nartach, która polega na poruszaniu się poza przygotowanymi wcześniej trasami. To właśnie wtedy zobaczyć można piękne zakamarki, do których nie docierają inni narciarze. Aktualnie w sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę sprzętu do jazdy freeride narty to tylko podstawa, ponieważ do nich dokupić trzeba także wiązania i buty freeride oraz inne akcesoria. Warto także dobrać foki do nart, które będą niezbędne podczas pochodzenia. Czym dokładnie są foki i jak dopasować je do nart freeride?

Foki do nart – co to jest?

Nie każdy narciarz wie, czym są foki do nart. To jednak bardzo ważny element wyposażenia narciarza, który skupia się nie tylko na zjazdach, ale także na podchodzeniu. Foki to pasy materiału, które umieszczane są na spodniej części nart. Ich głównym celem jest umożliwienie podchodzenia w górę, zapobiegając zjazdowi nart w dół. Foki do nart swoją nazwę wzięły od skóry foki, z której początkowo je wyrabiano. Teraz w tym celu wykorzystuje się głównie materiały syntetyczne, ale spotykamy się także z fokami z naturalnych włókien, na przykład moheru.

Jak dobrać foki do nart freeride?

Jeśli chcemy skompletować wyposażenie do jazdy freeride, nie możemy zapominać także o odpowiednich fokach. Jakie foki do nart freeride będą najlepsze? Skupmy się przede wszystkim na modelach przeznaczonych do nart freeride. Wybrani producenci posiadają w swoim asortymencie także dedykowane foki do swoich nart, które są idealnie dopasowane i nie wymagają przycinania. Można kupić także foki na metry, które należy już przyciąć do wymiaru nart. Zatem jeśli kupujemy wyposażenie do jazdy freeride narty i buty do freeride z wiązaniami to podstawa. Nie zapominajmy jednak o fokach, z którymi przemierzanie malowniczych zakątków będzie jeszcze łatwiejsze!

 

(tekst i fot. mat. sponsora)