Frajersong Piotra Szymańskiego z hrubieszowianami w tle

Piotr Szymańki to pochodzący z Hrubieszowa muzyk, piosenkarz, muzykolog. Ostatnio zaistniał również jako aktor epizodzista w paradokumentalnej produkcji TVN 19+ (odcinek 98). Zamojski artysta nagrał kolejny teledysk.

Reklamy

 

Utwory Piotra Szymańkiego prezentowane były na antenie Telwizji Polskiej w kąciku muzycznym wybitnego dziennikarza muzycznego Marka Sierockiego oraz w programie Halo Polonia.

Piosenkarz stale eksperymentuje i zaskakuje coraz to nowszymi pomysłami. Obraca się w wielu gatunkach muzycznych. Koncertował w kraju i na świecie. Ostatnio dał się poznać, jako artysta na Rynku Wielkim w Zamosciu (Muza na Kwadracie), gdzie zaprezentował swoje utwory w gatunku poezji śpiewanej i jazzu.

Ten wszechstronny muzyk wykonuje również utwory w innych stylach stale eksperymentując i zaskakując publiczność.

Najnowszą piosenkę nagrał w hrubieszowskim studio Tomasza Bruno Brudnowskiego, który zajął się również aranzacją. Solo gitary nagrał znakomity gitarzysta Waldemar Kondraciuk. Teledysk został zrealizowany przy współudziale młodzieży z Wolnej Szkoły Waldorfskiej w Krakowie i aktorek Magdaleny Smoławskiej i Barbary Kruk-Soleckiej.

Planem najnowszego wideoklipu artysty jest Miasto Kraków. Słowa do piosenki napisał znany lubelski bard Jan Kondrak, a muzykę Dariusz Tokarzewski.

Serdecznie gratulujemy najnowszej produkcji muzycznej.