Fundacja Dr Clown dziękuje pielęgniarkom z Hrubieszowa [ZDJĘCIA]

Wolontariusze Fundacji Dr Clown po raz czwarty przygotowali wyjątkową akcję dla pielęgniarek z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, który obchodzony jest 12 maja. Upominki trafiły m.in. do pielęgniarek ze szpitala w Hrubieszowie.

Reklamy

Pielęgniarki to niezwykle ważni pracownicy systemu opieki zdrowotnej, którzy codziennie angażują się w opiekę nad pacjentami, dbając o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Ich ciężka praca jest nieoceniona, a poświęcenie i zaangażowanie są inspiracją dla nas wszystkich.

Wolontariusze Fundacji Dr Clown z regionu lubelskiego, chcąc wyrazić swoją wdzięczność i podziękować pielęgniarkom, przekazali upominki pielęgniarkom z oddziałów, które odwiedzają w ramach programu terapii śmiechem. 

Reklamy

Z okazji Dnia Pielęgniarki składamy wszystkim pielęgniarkom najszczersze wyrazy uznania za życzliwość  i otwarcie dla pacjentów, ale także dla nas – Doktorów Clownów. – mówi Agnieszka Gruszecka-Sędłak z oddziału Fundacji Dr Clown region Lubelszczyzna. – Panie pielęgniarki są dla nas pierwszym kontaktem w szpitalach, dlatego pragniemy im podziękować za okazywaną pomoc, opiekę i wszystkie wymienione uśmiechy. Przygotowaliśmy słodkie upominki, bibułowe kwiaty, a także poprawiające humor, zabawne naklejki. Dzień pielęgniarki obchodzimy w szpitalach w Lublinie, Krasnystawie, Zamościu oraz w Hrubieszowie. – dodaje.

Fundacja Dr Clown organizuje podobne inicjatywy z okazji Dnia Pielęgniarki także w innych miastach m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Kielcach, Krakowie.

­

O Fundacji Dr Clown: 

Fundacja Dr Clown od 1999 r. realizuje program terapii śmiechem w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia.

Co roku wolontariusze Fundacji Dr Clown docierają w ten sposób do prawie 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 100 miastach w całej Polsce. Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji Dr Clown w szpitalach i placówkach zostały wstrzymane do odwołania, ale program terapii śmiechem kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Od 1 czerwca 2020 rodzice mają możliwość umawiania dzieci na indywidualne wizyty online z Doktorami Clownami w ramach usługi Śmiechofonu.info i fot. Fundacja Dr Clown


Zobacz też:

Miriam Ben Shimon – pochodzi z Hrubieszowa, nagrywa w Londynie [WIDEO]

Miriam Ben Shimon – pochodzi z Hrubieszowa, nagrywa w Londynie [WIDEO]


Zerknij na Instagram →