Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Hrubieszowie pomagają i wspierają

Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Hrubieszowie włączyli się w akcję charytatywną Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej „Dar Serca” przekazując zebrane artykuły spożywcze i chemiczne dla potrzebujących dzieci z Ukrainy.

Reklamy

Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Hrubieszowie włączyli się w akcję charytatywną zorganizowaną przez Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej „Dar Serca” przekazując w dniu dzisiejszym na ręce Pani Barbary Żeromskiej – koordynator Wolontariatu Rejonu Hrubieszowskiego, zebrane artykuły spożywcze i chemiczne, które trafią do potrzebujących dzieci z Ukrainy.

Ogłoszona akcja charytatywna spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony funkcjonariuszy i pracowników  hrubieszowskiej jednostki penitencjarnej. 

„Zebraliśmy mnóstwo słodyczy, artykułów spożywczych pierwszej potrzeby i środków higienicznych. Wierzymy, że przyniosą radość potrzebującym dzieciom, to jest nasz dar serca właśnie dla nich, a wiemy, że dane dobro wraca” – mówią sami funkcjonariusze i pracownicy.

To nie pierwsza akcja pomocowa tej jednostki. Zakład Karny w Hrubieszowie całkiem niedawno zaangażował się także w akcję niesienia pomocy potrzebującym, promując solidaryzm i nieobojętność na krzywdę ludzką. W ramach akcji www.ubraniadooddania.pl,  na rzecz Fundacji „Czasoprzestrzeń” przekazano zgromadzoną przez funkcjonariuszy i pracowników cywilnych odzież. Zgromadzone ubrania zostaną zamienione na złotówki, które wykorzystywane będą na cele statutowe.


info i fot. Okręgowa Służba Więzienna w Lublinie


Zobacz też:

Pomoc dla potrzebujących z hrubieszowskiego zakładu karnego