29 września 2023

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Hrubieszowie pomogli w usuwaniu zniszczeń rodzinnego domu kapelana – ZDJĘCIA

Przez rodzinny dom kapelana Zakładu Karnego w Hrubieszowie księdza Witolda Bednarza przeszła trąba powietrzna. Zniszczenia były ogromne, pomoc niezbędna. Funkcjonariusze hrubieszowskiej jednostki nie mogli pozostać obojętni…

Reklamy

Czerwiec to miesiąc, w którym gwałtowne zjawiska atmosferyczne występują bardzo często. Niebezpieczna nawałnica przeszła przez gminą Stary Dzików, wyrządzając wiele szkód. Trwała kilkanaście minut i to wystarczyło, aby dokonać poważnych zniszczeń.

Decyzja – pomagamy!

Zdjęcia, które otrzymaliśmy nie pozostawiały złudzeń, straty były duże. Zniszczeniu uległa większa część zabudowy należąca do gospodarstwa. Bez chwili zastanowienia funkcjonariusze podjęli decyzję: organizujemy pomoc.

Reklamy
Działania na miejscu

Liczna grupa funkcjonariuszy z hrubieszowskiej jednostki przy wsparciu dyrektor zakładu ppłk Marioli Mielniczuk udała się na miejsce, aby pomóc w usuwaniu skutków klęski żywiołowej. Rzeczywisty obraz tylko potwierdził to, co było widoczne na zdjęciach.

Wieloletni dobytek uległ poważnemu zniszczeniu – kawałki drewna, pogięta blacha i gruz. Funkcjonariusze wraz z innymi życzliwymi osobami bezzwłocznie przystąpili do pracy. Wydawało się, że realny czas na uprzątnięcie to kilka dni, jednak po wielu godzinach intensywnej pracy udało się w znacznym stopniu przywrócić ład. Podjęte działania pozwoliły na zwiększenie bezpieczeństwa domowników, a co równie istotne wzbudzenie przeświadczenia, że w razie potrzeby można liczyć na pomoc innych.

Reklamy

Akcja odbyła się w ramach wspólnej inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej #ResortSprawiedliwościPomaga

­

opracowanie: sierż. Adam Szyszka

zdjęcia: por. Adrian Małecki, OSP Stary DzikówZobacz też:

Zakład Karny w Hrubieszowie: Ratujmy serduszko Franka – ZDJĘCIA

Zakład Karny w Hrubieszowie: Ratujmy serduszko Franka – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie