2 marca 2024

Funkcjonowanie punktów recepcyjnych w Hrubieszowie i Zosinie przedłużone, w Mirczu kończy działanie 7 maja

Wojewoda lubelski Lech Sprawka podjął decyzję, na mocy której funkcjonowanie punktów recepcyjnych w Hrubieszowie i Zosinie zostaje przedłużone, a w Mirczu punkt zakończy swoją działalność 7 maja.

Reklamy

Wczoraj, w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, odbyła się konferencja prasowa wojewody lubelskiego Lecha Sprawki, w czasie której poinformował o podpisanej decyzji związanej z funkcjonowaniem punktów recepcyjnych:

– Do 28 kwietnia funkcjonuje na terenie naszego województwa 10 punktów recepcyjnych prowadzonych przez samorządy: Lubycza Królewska, Dołhobyczów, Horodło, Dorohusk, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów Miasto, Hrubieszów Starostwo Gmina Mircze, Chełm i Zamość. Łącznie tym samorządom zostały przekazane środki w wysokości około 15 mln zł i podmiotom leczniczym, które zabezpieczają prowadzenie punktów medycznych – poinformował w trakcie konferencji Lech Sprawka. – Podpisałem decyzję, która wydłużyła realizację zadań związanych z prowadzeniem punktów recepcyjnych do 25 maja. Była do 24 kwietnia. Wydłużyłem ten termin. Punkt recepcyjny w mieście Zamość będzie realizował swoje zadania do 28 kwietnia. Od 29 kwietnia przestaje funkcjonować. Podobnie w przypadku gminy Mircze. Punkt recepcyjny będzie funkcjonował do 7 maja. Są to decyzje, które wynikają z wniosków samorządów. W sumie tych punktów obsługujących uchodźców z dwóch przejść granicznych: Zosina i Dołhobyczowa mieliśmy 6, w tej chwili zmniejszamy o dwa, w związku ze spadkiem uchodźców.

Reklamy

­

(info: LUW, na zdjęciu – punkt recepcyjny w Mirczu, fot. UG Mircze, lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Pomoc Ukrainie – Gmina Mircze dziękuje! (ZDJĘCIA)

Pomoc Ukrainie – Gmina Mircze dziękuje! (ZDJĘCIA)


RANO

Rano