Gabrysia i Paweł laureatami X Międzynarodowego Konkursu Puszkinowskiego

19 czerwca 2020 roku zostały ogłoszone wyniki X Międzynarodowego Konkursu Puszkinowskiego „Что в имени тебе моём ?”. Tytuł zwycięzcy- laureata uzyskali Gabriela Jarosz i Paweł Jerzyna.

Reklamy

 

Podziękowania za udział otrzymały Marta Kuraszko i Izabela Mrozowska. W tegorocznej jubileuszowej edycji wzięło udział łącznie 500 osób z całego świata w czterech różnych kategoriach. Geograficzny zasięg konkursu jest tym razem jeszcze większy niż dotychczas, łącznie 35 państw – od Kanady przez Hiszpanię, Turcję, Indie po Malezję. W kategorii recytacja Gabrysia i Paweł pokonali 320 osób!

Nie było łatwo! Jak zauważa jury, w tym roku jeszcze bardziej wzrósł poziom nadesłanych prac, a głębia odczytania spuścizny największego rosyjskiego poety – Aleksandra Puszkina jest imponująca. Organizatorzy podkreślają, że wraz z napływem nowych zawodników, uczestnicy ostatnich lat nadal pozostają w konkursie, doskonaląc swoją wiedzę i umiejętności recytatorskie, i stanowią trudnych rywali, co dodatkowo podnosi poprzeczkę.

Warto dodać, że uczniowie hrubieszowskiego Staszica już trzeci rok z rzędu są wśród zwycięzców. Świadczy to tylko o tym, że są ambitni i zdolni, mają twórczy potencjał oraz lubią język rosyjski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Życzymy kolejnych sukcesów!

 

Opracowała: Neonila Pawluk

fot.: I LO Staszic