Gdzie kupić rośliny do ogrodu?

Zbliża się wiosna – czas wybrać się do ogrodu. O tej porze roku zastanawiamy się co zmienić i dosadzić. Warto też zastanowić się gdzie kupić rośliny do ogrodu.

 

Zakładając ogród, trzeba wszystko dokładnie zaplanować – choćby to, gdzie będą posadzone konkretne rośliny. Niektóre z nich mają swoje specyficzne wymagania odnośnie podłoża czy intensywności nasłonecznienia i lepiej będą czuły się po południowej niż po północnej stronie. Szkółka roślin ozdobnych czy market budowlany – w którym z tych miejsc jest lepiej kupić rośliny do ogrodu?

 

Rośliny do ogrodu – gdzie można je kupić?

 W dzisiejszych czasach mało kto będzie zdziwiony tym, że rośliny do ogrodu można dostać niemal wszędzie. Nawet w sklepach spożywczych na wiosnę pojawiają się sadzonki kwiatów czy niewielkich iglaków jak na przykład tuja szmaragd. Jednak czy market to dobre miejsce do takich zakupów? Owszem, można tam spotkać niskie ceny roślin, jednak rzadko kiedy idą one w parze z dobrą jakością. Często rośliny są chore i wymagają dodatkowej opieki. Szkółka roślin ozdobnych może okazać się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

 

Szkółka roślin ozdobnych – dlaczego warto z niej skorzystać?

Odwiedzając szkółkę roślin ozdobnych już w pierwszym momencie rzuca się w oczy niezwykła różnorodność oferty.

Dostępne są tam między innymi:

 

  • iglaki,
  • krzewy liściaste,
  • kwiaty cebulowe,
  • byliny
  • trawy ozdobne

 

Szkółka roślin ozdobnych to miejsce, które często jest odwiedzane przed świętami w poszukiwaniu idealnej choinki. Czy to będzie świerk srebrzysty, czy sosna szczepiona – jeżeli drzewko będzie pochodziło ze szkółki roślinnej, to jest duże prawdopodobieństwo, że po okresie świątecznym przyjmie się w ogrodzie, gdyż w takim miejscu można kupić drzewko w doniczce z pełnym systemem korzeniowym.

 

Sprawdzone rośliny ze szkółek ogrodniczych

 

Personel, jaki pracuje w szkółkach ogrodniczych, całym sercem dba o to, aby rośliny były zdrowe i poddawane odpowiedniej ochronie. Dzięki temu nabywca zyskuje pewność, że inwestuje w produkt o najwyższej jakości, niezależnie od tego, czy to są krzewy, czy niewielkie kwiatki. Każda roślina jest starannie pielęgnowana, a dobra jakość gleb sprawia, że rośliny są dorodne. Szkółka roślin ozdobnych to miejsce, w którym rośliny mogą nabywać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Ciekawą ofertę w tym zakresie ma między innymi Szkółka Sawanna https://www.sawanna.com.pl/, której asortyment jest niezwykle szeroki, a wysoka jakość roślin zachwyca zadowolonych klientów już od wielu lat.

 

Jakie dodatkowe usługi ogrodnicze można zamówić w szkółce?

 

Szkółka roślin ozdobnych to nie tylko miejsce uprawy wielu roślin pod kątem sprzedaży, lecz też miejsce, gdzie można otrzymać ogromną ilość fachowych porad na temat właściwego zakładania ogrodu i jego późniejszej pielęgnacji. Jeżeli ktoś nie wie jak założyć ogród lub też nie ma czasu na to, aby tym zająć się samodzielnie, to usługę projektowania i zakładania ogrodów może zlecić fachowcom, którzy na co dzień pracują w szkółce roślin ozdobnych. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że bez najmniejszego problemu będą oni potrafili zaaranżować przestrzeń w każdym ogrodzie bez względu na jego wielkość czy kształt. Im lepsza jakość roślin, tym dłużej będą cieszyć oko właściciela ogrodu.

 

(tekst i fot. mat. partnera)