Gdzie spędzić Boże Narodzenie 2019?

Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych świąt w całym roku, które najczęściej spędzamy w domu w rodzinnym gronie. Wielu z nas zastanawia się jednak na tym, aby na tegoroczne święta gdzieś pojechać, nie zawracając sobie tym samym głowy specjalnymi przygotowywaniami takimi jak np. strojenie domu, czy też pieczenie ciast.

 

Gdzie jednak warto spędzić tegoroczne święta Bożego Narodzenia? Święta poza granicami kraju, czy może Boże Narodzenie w hotelu na Mazurach? Poniżej kilka najciekawszych propozycji.

Polskie góry lub Mazury

Zima w polskich górach wygląda wprost bajecznie, dlatego też święta Bożego Narodzenia warto spędzić właśnie tam. Białe święta to marzenie wielu z nas, a jak wiadomo poza górami, o białym puchu możemy praktycznie zapomnieć. 

Wiele ośrodków organizuje Wigilię dla swoich gości, dzięki czemu nie trzeba zaprzątać sobie głowy świątecznymi przygotowywaniami. Jeśli jednak nie chcemy spędzać świąt w gronie obcych osób, możemy zdecydować się na wynajęcie chatki w górach, jednak musimy się wówczas liczyć z koniecznością dokonania zakupów nie tylko tych spożywczych, ale również typowo świątecznych.

Ciekawy klimat panuje również na Mazurach, gdzie możemy liczyć przede wszystkim na ciszę i spokój. Boże Narodzenie w hotelu na Mazurach z pewnością pomoże nam odpocząć, pozostawiając ciekawe wspomnienia na wiele lat.

Laponia we Finlandi

Miejscem, które większości z nas kojarzy się z Bożym Narodzeniem jest położona w Finlandii Laponia, uznawana za miejsce zamieszkania św. Mikołaja. To właśnie tam panuje iście świąteczna atmosfera, a święta spędzone właśnie w Laponii z pewnością będą niezapomniane.

Laponia leży niemal nad samym kołem podbiegunowym i ma nam do zaoferowania przepiękne widoki na czele z zorzą polarną, a także spore ilości śniegu, którego w kraju możemy szukać jedynie w górach. Jeśli tegoroczne święta chcielibyśmy spędzić właśnie w Laponii, czym prędzej znajdźmy i zarezerwujmy sobie nocleg, gdyż większe grono osób z całego świata może wpaść na taki sam pomysł.

Madera w Portugalii

Święta kojarzą się przede wszystkim ze śniegiem oraz dosyć niską temperaturą, której większość z nas może mieć już dosyć. Jeśli poszukujemy zatem cieplejszego miejsca do spędzenia w nim świąt, warto wybrać się np. na Maderę a w szczególności do Funchal, czyli do stolicy wyspy. Miasteczko to podczas Bożego Narodzenia przystraja się wieloma świątecznymi światełkami, a oprócz tego mieszkańcy organizują różnego rodzaju widowiska o charakterze religijnym, kulturalnym i artystycznym.

Podczas świąt spędzonych na Maderze warto wybrać się o północy na pasterkę, a także zobaczyć pokaz fajerwerków oraz tradycyjne i pełne uroku szopki. Choć wigilijna kuchnia może nieco różnic się od tej naszej, to na stole możemy znaleźć kapustę, a także świeże ryby.

Nowy Jork

Świąteczne filmy przywodzą nam na myśl przepięknie udekorowany Nowy Jork z największą na świecie choinką zlokalizowaną w Rockefeller Center. Jeśli chcemy dodatkowo zobaczyć słynne lodowisko oraz urokliwe jarmarki powinniśmy na święta wybrać się właśnie do Nowego Jorku.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)