Gdzie szukać najkorzystniejszych pożyczek pozabankowych?

Sektor usług finansowych szybko się rozwija, odkąd na polskim rynku zaczęły pojawiać się pozabankowe firmy pożyczkowe. Osoby, które wcześniej nie miały szans na pożyczenie żadnych pieniędzy z banku, zyskały nowe możliwości. Obecnie ofert pożyczek jest tak dużo, że trudno wybrać tę najlepszą, gdzie jej szukać?

 

Podobnie jak na każdej innej płaszczyźnie, rosnąca konkurencja wśród firm pożyczkowych sprawia, że ich usługi są coraz bardziej konkurencyjne. Dzięki temu, że firmy pożyczkowe nie muszą stosować się do zapisów Prawa Bankowego, mogą proponować różnego rodzaju promocje i usługi dedykowane konkretnym grupom odbiorców. Przekłada się to na to, że my, jako klienci, możemy nie tylko dostać pieniądze bardzo szybko, ale też na bardzo korzystnych warunkach.

Jakie wymogi trzeba spełnić, żeby dostać pożyczkę?

Idąc do banku, musimy się nastawić na wiele formalności, długi czas analizy wniosku i same pieniądze. Natomiast w przypadku pożyczek wystarczy, że posiadamy dowód osobisty, jesteśmy pełnoletni, mamy obywatelstwo polskie, telefon komórkowy i rachunek bankowy. Nieraz do weryfikacji zdolności i wiarygodności potrzebne jest zaświadczenie o dochodach, czy wyciąg z rachunku. Jednak nawet jeżeli nasza sytuacja nie jest krystaliczna, mamy jakieś zaległości i nasze nazwisko widnieje w bazie dłużników BIK, nie jest to przeszkodą. Firmy pożyczkowe na bieżąco monitorują potrzeby potencjalnych pożyczkobiorców. Dlatego też możemy trafić na oferty dla studentów, bezrobotnych, bez BIK itd. Każda z nich będzie dotyczyła innych terminów płatności, kwot, jakie można pożyczyć i oprocentowania. Ponieważ pozornie podobnie wyglądających ofert może być sporo, warto przyjrzeć im się nieco bliżej, by móc wybrać taką, która będzie najbardziej odpowiadała naszym potrzebom.

Z pomocą przychodzi porównywarka ofert

W pozabankowych firmach pożyczkowych możemy się starać zarówno o popularne chwilówki, jak i pożyczki ratalne. W zasadzie co miesiąc może pojawić się nowa oferta lub promocja. Wręcz czasem możemy wziąć pożyczkę darmową, czyli oddamy dokładnie tyle samo pieniędzy, ile pożyczymy. Jednak firm pożyczkowych jest dużo i trudno samodzielnie dotrzeć do wszystkich propozycji. Zamiast tego możemy zdać się na specjalistów od finansów, którzy tworzą porównywarki ofert.

W porównywarce znajdziemy wszystkie usługi firm pożyczkowych. Po tym, kiedy zaznaczymy kryteria wyszukiwania, pojawią się wyniki, jakie w największym stopniu odpowiadają naszym potrzebom. Od razu możemy zweryfikować warunki, czy oceny dotychczasowych klientów firmy. Ponieważ tworzący porównywarki nieustannie monitorują to, co dzieje się na rynku finansowym, mamy gwarancję, że jeśli pojawia się jakaś atrakcyjna oferta, to z pewnością się o niej dowiemy. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że pomimo wielu przepisów prawnych, mających za zadanie chronić konsumentów, nadal w Internecie znajdują się oszuści. Tymczasem do porównywarki trafiają jedynie wiarygodni pożyczkodawcy, którzy wcześniej byli dokładnie sprawdzeni.

 

(tekst i fot. mat. partnera)