Gimnazjum nr 1 znów najlepsze

Rywalizacja gimnazjalistów w koszykówce zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem chłopców z Jedynki. Młodzi koszykarze z tej szkoły pokonali drużynę Gimnazjum nr 2 i 3.

Reklamy

Gimnazjada w koszykówce chłopców 13 marca 2007
Do zawodów zgłosiło się 5 szkół z naszego powiatu – Gimnazjum z Dołhobyczowa, Gimnazja nr 1, 2 i 3 oraz Gimnazjum Publiczne przy ZS nr 2.

Zespoły zostały podzielone drogą losowania na dwie grupy, rozstawieni zostali mistrzowie i wicemistrzowie powiatu z roku ubiegłego, czyli odpowiednio Jedynka i Trójka.

Grupa I
Gimnazjum nr 3,
Gimnazjum Publiczne
Gimnazjum Dołohobyczów

Grupa II
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2

A oto wyniki tej rywalizacji.

Grupa I
G. Dołhobyczów – G. 3 Hrubieszów 10 : 29 (8:11)
G. Dołhobyczów – G. Publiczne 10 : 14 (3:5)
G. 3 Hrubieszów – Gimnazjum Publiczne 26 : 7 (14:0)

Grupa II
G. 1 Hrubieszów – G. 2 Hrubieszów 52 : 5 (26:0)

Mecz o III miejsce
G. 2 Hrubieszów – G. 3 Hrubieszów 25 : 20 (17:13)

Finał o I miejsce
G. 1 Hrubieszów – G. 3 Hrubieszów 30 : 4 (12:2)

Tabela końcowa:
1.Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie
2.Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie
3.Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie
4.Gimnazjum Publiczne przy ZS nr 2
5.Gimnazjum w Dołhobyczowie

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Gimnazjum nr 1: Maciej Telicki, Piotr Czerniak, Michał Pokrywka, Piotr Bednarz, Emil Adamkiewicz, Paweł Ostasz, Arkadiusz Jakimiec, Robert Pilarczyk, Adrian Juźwiak, Michał Cybula, Emil Bartyzel
opiekun p. Andrzej Podlewski

Gimnazjum nr 3: Kacper Dudek, Patryk Gomuła, Karol Temporowicz, Łukasz Wilczek, Paweł Mazurek, Mateusz Wysocki, Krzysztof Fusiara, Mateusz Otręba, Szymon Popławski, Igor Kłodziński
opiekun p. Piotr Drączkowski

Gimnazjum nr 2: Krystian Fedorowicz, Tomasz Ciesielczuk, Cezary Nowicki, Hubert Nowicki, Damian Kaczorowski, Peweł Wąsik
opiekun p. Robert Juźwiak

Gimnazjum Publiczne: Mateusz Tadla, Bartosz Borsukiewicz, Szymon Piortowski, Mateusz Chmielewski, Paweł Tujaka, Damian Krasnowski, Bartłomiej Zając, Paweł Hudoba, Maciej Bobczuk, Mateusz Furman
opiekun p. Dawid Lewandowski

Gimnazjum Dołhobyczów: Skowronek Kamil, Dawid Turek, Piotr Chimczuk, Łukasz Serafin, Wojciech Machometa, Dawid Dołębski, Dominik Jaros, Rafał Klaine, Michał Fal, Radosław Filipek, Arkadziu Dziura
opiekun p. Mariusz Kulczyński

Organizator zawodów szczebla powiatowego – Zarząd Powiatowy Szkolnego Związku Sportowego składa gorące podziękowania i gratulacje wszystkim zawodnikom i ich opiekunom, jak również gospodarzom hali sportowej HOSiR, na której obiektach rozgrywane były zawody.

Szczególne słowa uznania kieruje pod adresem chłopców i opiekuna z Gimnazjum z Dołhobyczowa, która jako jedyna ze szkół z powiatu zgłosiła się do turnieju.

Jednocześnie wyraża swoje ogromne ubolewanie i niepokój absencją innych szkół z naszego powiatu (zarówno w zawodach koszykówki jak i piłki ręcznej), co w kontekście bazy sportowej dającej możliwość przygotowania młodzieży do tych tak popularnych dyscyplin w wielu z nich, nasuwa dość trudne pytania.

Komunikat z zawodów sporządził
Andrzej Podlewski

zobacz zdjęcia >>