28 maja 2024

Gm. Uchanie: „Ścinała zakręty” i przekraczała dozwoloną prędkość

Policjanci hrubieszowskiej drogówki zatrzymali 37-letnią obywatelkę Ukrainy kierującą Fordem, która „ścinając zakręty” jechała z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym.

Do zdarzenia doszło wczoraj, w miejscowości Odletajka, w gminie Uchanie.

– Policjanci hrubieszowskiej drogówki pełnili służbę radiowozem nieoznakowanym z wideorejestratorem. W pewnym momencie w miejscowości Odletajka zarejestrowali wykroczenie popełnione przez kierującą samochodem osobowym marki Ford Fokus, która to wyprzedzała na zakręcie oznakowanym znakami ostrzegawczymi poprzedzający ją samochód osobowy.

Przekraczała również dopuszczalną prędkość jazdy w obszarze zabudowanym, jadąc z szybkością 103 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Ponadto kierująca na łukach drogi przejeżdżała na przeciwny pas ruchu nie stosując się do oznakowania i „ścinała zakręty”.

Czytaj: Pasjonatka szybkiej jazdy z gminy Horodło

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej okazało się, że kierująca to 37-letnia obywatelka Ukrainy. Policjanci pokazali jej zarejestrowane nagranie i poinformowali o konsekwencjach, jakie grożą za popełnione przez nią wykroczenia – mianowicie o obowiązku zatrzymania prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz mandacie karnym w wysokości nie mniejszej niż 2500 zł – relacjonuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

– Funkcjonariusze wypisali kierującej pokwitowanie na zatrzymane prawo jazdy i poinformowali 37-klatkę o nałożeniu na nią mandatu karnego. Z uwagi na to, że kobieta nie miała przy sobie takiej kwoty pieniędzy, ażeby zapłacić mandat – sporządzono wniosek o ukaranie do sądu – dodaje asp. szt. Edyta Krystkowiak.

Zobacz też:

Śmiertelny wypadek. Motocykl uderzył w drzewo [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


źródło: KPP w Hrubieszowie, fot. lubiehrubie