Gminne Święto Kobiet 2010

Moniatycze

Reklamy

Bardzo ciekawą częścią święta był doroczny konkurs, przeprowadzany zawsze w ramach Gminnego Święta Kobiet, „Miss – Kobieta Europejka”. W tegorocznej edycji Panie zaprezentowały stroje, w stylu dawniej i dziś, w kategoriach: strój do pracy w rolnictwie, strój domowy, strój wieczorowo-wizytowy i strój nocny.

***

6 marca 2010 roku w Zespole Szkół Publicznych w Moniatyczach odbyło się Gminne Święto Kobiet. W obchodach uczestniczyły panie sołtyski, żony sołtysów, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Hrubieszów, radni Rady Gminy Hrubieszów, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów oraz przedstawiciele organizacji, instytucji i służb na co dzień współpracujących z urzędem gminy i jej mieszkańcami.

Uroczystość otworzył wójt Gminy Hrubieszów – Jan Mołodecki w asyście druhów
z jednostek OSP. Część artystyczną przygotowały grupy i zespoły działające na terenie Gminy Hrubieszów: zespół „Polanie” z Wolicy i zespół „Czerwona Jarzębina” z Moroczyna, działające przy GOK w Wołajowicach oraz Kabaret „Szara Eminencja” z Werbkowic
i Zespół Muzyczny „Zieloni” z Hrubieszowa.

Bardzo ciekawą częścią święta był doroczny konkurs, przeprowadzany zawsze w ramach Gminnego Święta Kobiet, „Miss – Kobieta Europejka”. W tegorocznej edycji Panie zaprezentowały stroje, w stylu dawniej i dziś, w kategoriach: strój do pracy w rolnictwie, strój domowy, strój wieczorowo-wizytowy i strój nocny. Spośród 52 kandydatek powołana komisja przyznała tytuł „Mis – Kobieta Europejka IV” Pani Ewelinie Wołoszyn, która otrzymała statuetkę oraz stosowny certyfikat.

Duże zainteresowanie wzbudził także występ grupy Panów z gminy Hrubieszów – „Ciekawe Chłopaki”, którzy wcielając się w rolę kobiet zaprezentowali fragment baletu „Jezioro Łabędzie” oraz taniec „Kaczuchy”.

***

Sekretarz Gminy Hrubieszów
(-) Tomasz Zając
Foto: UG Hrubieszów

zobacz zdjęcia »