Godne Dzieciństwo – zbiórka PCK

Po raz kolejny PCK wspólnie z siecią sklepów TESCO organizuje zbiórkę pieniędzy dla dzieci! Tym razem to Zbiórka Wielkanocna! W dniach 13-15 marca 2015 roku wolontariusze PCK kwestują w sklepach Tesco w całym kraju (poniżej lista sklepów z naszego województwa).

Reklamy


Dochód ze zbiórki przeznaczony będzie na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, którymi Polski Czerwony Krzyż opiekuje się w ramach programu Godne Dzieciństwo. Każdy, kto zrobi zakupy będzie mógł wrzucić do puszki PCK dowolną kwotę na ten cel. Liczymy na Wasze wsparcie! Bądźcie razem z nami!

 

Lista sklepów, które biorą udział w akcji:

– Biłgoraj (ul. Komorowskiego 18),

– Chełm (ul. Lwowska 24),

– Hrubieszów (ul. Dworcowa 4),

– Kraśnik (ul. Przechodnia 2),

– Lubartów (ul. Lubelska 84),

– Lublin (ul. Orkana 4),

– Łęczna (ul. Chełmska 29),

– Łuków (ul. Międzyrzecka 49),

– Opole Lubelskie (ul. Targowa 2),

– Puławy (ul. Dęblińska 18d).

 

Polski Czerwony Krzyż od 2012 roku współpracuje z TESCO Polska w ramach programu Godne Dzieciństwo. W 2014 roku we wszystkich zbiórkach na terenie sklepów udało się zebrać kwotę 333 008,78 zł. Pozyskane w ten sposób środki pozwalają nam na finansowanie pomocy dla dzieci z rodzin potrzebujących.

Każdego roku kilkadziesiąt tysięcy członków, wolontariuszy i pracowników PCK prowadzi różnorodne działania, których celem jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia. Kilka tygodni przed świętami wielkanocnymi rozpoczynają się kwesty i zbiórki darów w sklepach, na rynkach miast i w szkołach. Dzięki temu wiele rodzin w całej Polsce godnie i uroczyście spędza Święta Wielkanocne.

Godne Dzieciństwo to program kompleksowo wspierający dzieci i młodzież z potrzebujących rodzin, w ramach którego PCK stwarza najmłodszym szansę na zaspokojenie potrzeb bytowych, edukacyjnych i rozwojowych. Polski Czerwony Krzyż kładzie nacisk na pomoc dzieciom w wieku od 7 do 18 lat, pochodzącym z najbiedniejszych rejonów naszego kraju, z rodzin zagrożonym wykluczeniem społecznym ze względu na brak funduszy umożliwiających zaspokojenie podstawowych potrzeb, tj. jedzenie, higienę, czy edukację.

Podopiecznych programu Godne Dzieciństwo, można wesprzeć wpłacając dobrowolną kwotę na konto: 10 1160 2202 00000002 6789 0568 z dopiskiem „Godne Dzieciństwo”.