Goście w komendzie: Spotkanie z technikiem kryminalistyki

Dzisiaj Komendę Powiatową Policji w Hrubieszowie odwiedziła młodzież wraz z opiekunami z Zespołu Szkół w Horodle. Podczas spotkania z technikiem kryminalistyki st. asp. Markiem Buconiem uczniowie poznawali niektóre metody zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia.

Reklamy


Dzisiaj w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie odbyło się spotkanie młodzieży z Zespołu Szkół w Horodle z technikiem kryminalistyki st. asp. Markiem Buconiem. 

Podczas spotkania uczniowie poznawali niektóre metody zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Celem spotkania było pokazanie, jaka rolę w realizacji zadań śledczych pełni technik kryminalistyki i jakie zadania w ujawnieniu i zabezpieczeniu śladów na miejscu przestępstwa pełni ta dziedzina badań.

Reklamy

Technik przedstawił niektóre sposoby zabezpieczania śladów daktyloskopijnych, biologicznych, chemicznych, mechanoskopijnych i traseologicznych.

Omówił jak powinna zachować się osoba która postronnie ujawniła miejsce przestępstwa po jego dokonaniu. Policjant odpowiedział również na szereg ciekawych pytań i spostrzeżeń uczniów.

 

Info: KPP Hrubieszów (EK.)