Grafika non grata, a biblioteka ją lubi

Robert Nowak to kolejna osoba promowana w środowisku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Hrubieszowie w ramach realizacji projektu „Kadr z Twojego życia – zaprezentuj się w bibliotece”.

Reklamy

Robert to młody hrubieszowianin, pasjonat grafiki komputerowej, designu, niekonwencjonalnych form reklamy, promocji i wszelkich innych aktywności artystycznych z malarstwem współczesnym i dekoracją wnętrz włącznie. Niespokojny duch, który lubi wiedzieć, ciągle się uczy, doskonali kwalifikacje, sprawdza w nowych rolach. Najbardziej spektakularne sukcesy to rola głównego grafika i plastyka wystaw: Troja – sen Henryka Schliemanna oraz Srebrny koń – Archeologiczne skarby między Morzem Czarnym a Kaukazem.

Reklamy

Spotkaniu, które odbyło się 21 czerwca o godz. 17:30 w kawiarni Hrubieszowskiego Domu Kultury, towarzyszyły dwie wystawy. Jedna dokumentowała dotychczasowy dorobek i sylwetkę Roberta Janusza Nowaka, druga prezentowała kilka jego prac malarskich. Zebrani goście mieli również możliwość obejrzenia wywiadu z Robertem, a następnie wysłuchania prezentacji zatytułowanej Grafika non grata? Robert Nowak, filtrując informacje przez własne pasje i zainteresowania. Opowiedział, czym jest i jak wygląda grafika komputerowa, przeprowadził zebranych od teorii do praktyki, poprzez marketing i reklamę. Całość bogato ilustrowana była przykładami i wizualizowana, a treść wypowiedzi konstruowana była w sposób zrozumiały przez laików.

Nieoficjalne, kuluarowe rozmowy przy kawie i ciastku, prowadzone już po zakończeniu części oficjalnej, również oscylowały wokół współczesnej grafiki, trendów i kierunków jej rozwoju. Uczestnicy wymieniali się własnymi doświadczeniami, dyskutowali o różnych obliczach pasji artystycznych.

Na terenie MBP przez cały okres wakacyjny można obejrzeć wystawę prezentującą dokonania i pasje artystyczne Roberta Nowaka.

***

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie