Greckie praktyki uczniów ZS nr 1 w Hrubieszowie (ZDJĘCIA)

Przebywający na praktykach w Grecji, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, przygotowywali dania mięsne i warzywne, w różnych zestawieniach, wszystko pod czujnym okiem greckich szefów kuchni.

Reklamy

Obsługa gości również przestaje mieć dla nas tajemnice. Ciągle szlifujemy też język angielski, co bardzo ułatwia nam codzienną komunikację. Po pracy relaks nad morzem lub basenem. Niezależnie od praktyk uczniowskich, nauczyciele przedmiotów gastronomicznych ZS Nr 1 w Hrubieszowie realizują swoje szkolenia branżowe. W tym tygodniu nauczyliśmy się, po czym rozpoznać oliwę najwyższej jakości, jakie cechy ma prawdziwy ser feta. Okazało się, że grecka sałatka wygląda zupełnie inaczej, niż w Polsce i w rodzimym kraju nazywana jest wiejską. Przygotowywaliśmy musakę, tzatziki, souvlaki, dolmades i piekliśmy chleb. Podczas szkolenia i degustacji mogliśmy wymieniać się uwagami dotyczącymi gastronomii oraz kultury Grecji i Polski. Już nie możemy doczekać się kolejnego tygodnia – informują uczestnicy wyjazdu.

­

Reklamy

PRACA I RELAKS

Po weekendowym odpoczynku wróciliśmy do pracy ze zdwojoną siłą. Poznawaliśmy tajniki pracy w barze hotelowym. Uczyliśmy się parzenia różnych rodzajów kaw i herbat, sporządzania koktajlów. Do kawy, jak wiadomo, potrzeba czegoś słodkiego, więc przygotowywaliśmy też desery. Była również obsługa sali, nakrywanie stołów, obsługa bufetu i baru. Prawdziwa praca to także czynności porządkowe na stanowiskach pracy. Po zakończonych praktykach relaks w przepięknym miejscu Starym Panteleimonie. Wyjątkowe, zabytkowe miasteczko na szczycie góry. Widoki tak piękne, że aż trudne do opisania, wąskie uliczki z kamiennym brukiem pełne galerii ze sztuką ludową, kawiarnie, perfumerie. Spacer po wzgórzu pachnącym tymiankiem, oregano i miętą. Wspaniały relaks – informują uczestnicy praktyk zagranicznych.

­

Wyjazd grupy możliwy jest dzięki udziałowi w projekcie współfinansowanym z Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

­

Info i foto: Uczestnicy wyjazdu


Zobacz też:

Hrubieszów: Uczniowie ZS nr 1 na praktykach w Grecji (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Uczniowie ZS nr 1 na praktykach w Grecji (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie