Happening Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów i Okolice

Sala widowiskowa w Hrubieszowskim Domu Kultury w niedzielę 24 listopada 2013 roku zapełniła się wspaniałymi ludźmi, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka i dla których „ Nie ma Polski biednej. Nie ma Polski bogatej. Jest jedna Polska Szlachetna Paczka”.

Reklamy

Happening rozpoczął się spotem reklamowym TV PACZKA i krótką prezentacją o Szlachetnej Paczce. Lider Rejonu Hrubieszów i Okolice wprowadził zebranych w założenia akcji i przedstawił cel imprezy tj. zebranie żywności, środków czystości i funduszy na zakup odzieży i butów dla wybranych rodzin z Rejonu Hrubieszów i Okolice włączonych do Szlachetnej Paczki. Wolontariusz Piotr zapoznał zebranych z historią rodzin, dla których wystąpili. W programie artystycznym wystąpiły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 5 i sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 1 im. Małego Księcia oraz dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Hrubieszowie. Ponadto zaprezentowali się:

  • nauczyciele i wychowankowie Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczych w Hrubieszowie w inscenizacji wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”

  • solistki Monika Jóźwiak, Barbara Piotrowska, Lucyna Kwaśnik z „Zespołu Tacy Sami” pod kierownictwem i przy akompaniamencie pani Iwony Szwanc.

  • Formacja Taneczna „Prima Donna” z Hrubieszowskiego Domu Kultury pod kierownictwem Renaty Łagockiej.

  • Agata Buta – solistka, która zaprezentowała dwie piosenki „Moje serce to jest muzyk” i „ Być Kobietą”.

  • Jakub Skierski, wokalista zespołu „Strych”, który bawił uczestników happeningu wykonując utwory „Dziewczyna, którą masz”, „Jesienna miłość” i „Co się dzieje w nocy”.

  • Karolina Krawczuk w utworze „Use somebody”, której akompaniował zespołu „De Jebs”.

  • Grupa rockowa „De Jebs”

  • Aktorzy Teatru Piosenki Młyn w składzie: Maciej Łyko, Adam Szabat, Andrzej Pakuła, Tomasz Brudnowski, Monika Jarmoszczuk i Katarzyna Sowieszanko – Gil.

Oprócz występów artystycznych odbyła się aukcja, na którą własnoręcznie wykonane rzeczy przekazały przedszkolaki z hrubireszowskich przedszkoli, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy, wolontariusze i osoby prywatne.

Dziękujemy Panu Tadeuszowi Garajowi Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa i Pani Emil Felisiak Dyrektorowi Hrubieszowskiego Domu Kultury za udostępnienie sali widowiskowej w HDK.

 

Wszystkim wykonawcom i gościom, którzy zaszczycili swoją obecnością happening serdecznie dziękujemy, za wsparcie jakie udzielili rodzinom Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów i Okolice, pomnażając dobro, które realizuje się przez ręce konkretnych ludzi – SUPERBOHATERÓW.

Nie bój się zaangażować osobiście w przygotowanie PACZKI, a przez to odmienić los drugiego człowieka. Pamiętaj! Ludzie potrzebujący pomocy są obok nas. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl możesz wybrać rodzinę z Rejonu Hrubieszów i Okolice i uszczęśliwić innych oraz poczuć moc mądrego pomagania.

 

Lider Szlachetnej Paczki

Rejonu Hrubieszów i Okolice

Beata Tomaszczuk

Zdjęcia – lubiehrubie.pl