Harcerze w Gotanii

Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży jestem im. Św. Jana bosko z siedzibą w Hrubieszowie, ul. Nowa 11 realizuje projekt pt.: „Harcerze w Gotanii – aktywizacja dzieci i młodzieży w środowisku lokalnym i regionie”, wspierany przez szwajcarski program współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Partnerem projektu jest parafia pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie.

Reklamy


W ramach projektu podejmowanych jest wiele akcji wspierających działalność Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej na terenie naszego regionu. Odbyło się już wiele imprez integracyjnych, np.: Zjazd ZHR w miejscowości Wojda, Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, rajdy rowerowe i wycieczki. Została również odremontowana i wyposażona świetlica harcerska.

Obecnie harcerze przygotowują akademię z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości, na którą serdecznie zapraszają do kościoła pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie dnia 16 listopada o godz. 12.00. Organizowany jest również konkurs „Moja piękna Gotania”.  

Na realizacje czekają 2 spotkania z Kołem Gospodyń Wiejskich, gdzie harcerze i harcerki będą poznawać tradycje bożonarodzeniowe naszego regionu, tworzyć ozdoby choinkowe i zdobywać przepisy kulinarne. Realizacja projektu  potrwa do końca stycznia 2015 roku.