Harcerze z Hrubieszowa przystąpili do kampanii Dumni z Polski

Pandemia mocno skomplikowała działalność ZHP, a w wielu wypadkach praktycznie ją zawiesiła. Nowy rok harcerski jednak właśnie się rozpoczyna – z nadzieją na powrót do normalności.

Reklamy

Hufcowi z Hrubieszowa towarzyszy wyjątkowa kampania pod hasłem „Dumni z Polski”. Harcerze w różnych częściach kraju zamierzają zaakcentować swój udział w tej inicjatywie 11 listopada.

– Nadchodzące Narodowe Święto Niepodległości to doskonała okazja, by przypominać młodemu pokoleniu, jak wiele jest powodów do dumy z własnej ojczyzny. Ten rok jest szczególny, bo przypada w nim stulecie wielkiego zwycięstwa nad bolszewikami. Organizacje harcerskie mają do spełnienia wielką misję w obszarze edukacji patriotycznej – szczególnie w specyficznych okolicznościach, w jakich znaleźliśmy się ze względu na epidemię. Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć ich działalność – mówi Krzysztof Tenerowicz, prezes Centrum Grabskiego, pomysłodawca akcji skierowanej do kilkudziesięciu organizacji harcerskich w całej Polsce. Jeszcze w maju trafiły do nich bezpłatne materiały o tematyce patriotycznej i biało-czerwone gadżety. To m.in. chorągiewki, baloniki, długopisy i notesy, ale też gry planszowe i materiały edukacyjne przybliżające sylwetki wybitnych Polaków oraz ich osiągnięcia.

W województwie lubelskim kampanią został objęty Hufiec ZHP Hrubieszów. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu inicjatywy przez darczyńcę – Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Harcerzom wiele planów pokrzyżowała epidemia, jednak są przekonani, że do końca roku uda im się zorganizować wiele ciekawych przedsięwzięć pod hasłem „Dumni z Polski”. Już planują działania w związku z 11 listopada i lokalnymi uroczystościami.

Kampania „Dumni z Polski” to ogólnopolska inicjatywa, w którą włączyły gminy i powiaty w całym kraju, a także wiele zagranicznych placówek – ambasad i konsulatów RP. Pod hasłem „Dumni z Polski” zorganizowano już setki imprez: koncertów, zawodów sportowych i konkursów.

Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.dumnizpolski.pl.

(ZHP Hrubieszów)