Harcerze z Trójki obchodzili Dzień Myśli Braterskiej

Na ostatniej zbiórce 3 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska obchodziła „Dzień Myśli Braterskiej”. Myślą przewodnią zbiórki były słowa wypowiedziane przez Roberta Baden-Powella „Posłannictwem moim jest rozprzestrzenianie przyjaźni i braterstwa na całym świecie”.

Reklamy

Na początku „popłynęła” gawęda o chłopcu, który cierpliwie uczył się, jak nie krzywdzić innych i zasłużyć sobie na przyjaźń. Gawęda dała nam temat do dyskusji. Był to dobry moment, aby podzielić się wyszukanymi wcześniej cytatami o przyjaźni i przyjaciołach. Żeby dowiedzieć się, jak postrzegamy się nawzajem, wykonaliśmy ćwiczenie. Polegało ono na odrysowaniu koleżanki, kolegi na arkuszu papieru i napisaniu co o sobie myślimy.

Dzień Myśli Braterskiej przypada w rocznicę urodzin Baden-Powella, dlatego też dzień ten obchodziliśmy jak urodziny. Były balony, zapisane cytatami o przyjaźni, były słodkości zastępujące tort, życzenia i urodzinowe świeczki.

Druga część zbiórki odbyła się bardzo uroczyście. Drużyna założyła mundury, a przy dźwiękach „Harcerskich ideałów” zapłonął ogień. W podniosłej atmosferze zuchy odebrały odznakę 2 gwiazdek i sprawności, na które długo pracowały. Harcerki z zastępu „Chabry” do swoich mundurów przyszyją sprawności harcerskie.

Druhna drużynowa na każdej chuście zacisnęła pierścień. Usiedliśmy w kręgu, aby podsumować naszą zbiórkę. Na znak, że każdy z nas jest inny przy mundurach mamy różne kolory tasiemek, na których zawisł symbol tego, co łączy rodzinę harcerską na całym świecie – „Dzień Myśli Braterskiej”. Zbiórkę zakończyliśmy „Bratnim słowem” i iskierką.

 

Czuwaj!

3 WDH Hrubieszów

 

 

Spotkanie z okazji „Dnia Myśli Braterskiej 2014” dla Instruktorów Seniorów i Instruktorów aktualnie działających w Hufcu ZHP Hrubieszów, odbędzie się w dniu 21.02.2014 r o godz. 13.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie ul. Narutowicza 34.