2 grudnia 2023

Harcerze ZHP też „grali” z Jurkiem Owsiakiem

Już po raz 23 w drugą niedzielę stycznia „grała” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Drugi raz z rzędu Sztab został utworzony przez społeczność harcerską ZHP Ziemi Hrubieszowskiej.

Reklamy


Harcerze Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Hrubieszów i przyjaciele harcerstwa również zbierali pieniądze na ten szczytny cel w zimną styczniową niedzielę. Tego dnia na terenie Powiatu Hrubieszowskiego kwestowało 35 wolontariuszy ze szkół: Zespół Szkół w Horodle, Zespół Szkół w Strzyżowie, Zespół Szkół Publicznych w Moniatyczach, Zespól Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie, Zespól Szkół nr 2 im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, Szkoła Podstawowa w Ślipczu,  Szkoła Podstawowa w Czerniczynie, Szkoła Podstawowa w Husynnem oraz pracownik Inspektoratu ZUS w Hrubieszowie.

Najmłodszy wolontariusz harcerskiego Sztabu miał 5 lat. Wolontariusze kwestowali w miejscach publicznych Powiatu Hrubieszowskiego, jak również na Przejściu Granicznym w Zosinie.

Reklamy

W tym roku Sztab ZHP Hufca Hrubieszów zebrał 8 464,08 zł, 347, 75 UAH i 8,71 EUR.

Harcerski Sztab wsparł i brał udział w koncercie zorganizowanym przez Sztab WOŚP przy Hrubieszowskim Domu Kultury. W czasie koncertu członkowie Harcerskiego Klubu Ratowniczego prezentowali i uczyli udzielania pierwszej pomocy. Harcerski Klub Łączności SP8ZHY prezentował sprzęt krótkofalarski, jak również nawiązał łączność ze stacją okolicznościową SN 3WOŚP.

Dziękujemy wszystkim tym którzy pomimo wszystko wspierali nas i byli z nami.Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!

Szef Harcerskiego Sztabu WOŚP (2015)