HDK: Rozdano nagrody w konkursie plastycznym „W grudniowy dzień”

Dziś (7 stycznia) w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie plastycznym „W grudniowy dzień”.

Reklamy

 

W dniu 8 grudnia komisja konkursowa dokonała rozstrzygnięcia corocznego konkursu plastycznego „W grudniowy dzień”. Wystawę prac konkursowych można oglądać w holu Hrubieszowskiego Domu Kultury. Dziś (7 stycznia) w HDK odbyła się uroczystość rozdania nagród.

 

Komisja obradowała w składzie:

przewodniczący: Małgorzata Czuj – Konsultant ds. Edukacji Artystycznej Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu – artysta plastyk z Zamościa,

oraz członkowie:

Artur Łukasiewicz – artysta plastyk z Hrubieszowa

Barbara Smal – plastyk HDK.

 

W konkursie udział wzięli wg zgłoszeń:

Zespół Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie – 55 prac

Miejskie Przedszkole Nr 2 w Hrubieszowie – 13 prac

Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie – 39 prac

Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych – 13 prac

Miejskie Przedszkole Nr 3 w Hrubieszowie – 21 prac

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Hrubieszowie – 11 prac

Koło plastyczne HDK – 20 prac

Zgłoszenia indywidualne – 2 prace

Zespół Szkół Nr 2 Gimnazjum – 30 prac

Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie – 20 prac.

 

Na konkurs wpłynęło 224 prace nadesłane z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie i koła plastycznego HDK.

Zgodnie z regulaminem konkursu postanowiono nie rozpatrywać prac złożonych spoza terenu miasta, prac nie oprawionych w passe-partout oraz prac wykonanych niesamodzielnie.

 

***

 

Po wnikliwej ocenie postanowiono przyznać nagrody w czterech grupach wiekowych następującym autorom:

 

Grupa I – Przedszkola

Wiktoria Siatka, lat 6 – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Hrubieszowie – nauczyciel Krystyna Zosik

Wiktoria Mączka, lat 5 – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Hrubieszowie – nauczyciel Maria Kurzydłowska

Julia Marzęda, lat 5 – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Hrubieszowie – nauczyciel Maria Kurzydłowska

Wanessa Wiśniewska, lat 5 – Miejskie Przedszkole Nr1 w Hrubieszowie – nauczyciel Urszula Wnorowska, Anna Pal

Ewa Chwedczuk, lat 5 – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Hrubieszowie – nauczyciel Maria Kurzydłowska

Joanna Śpiewak, lat 5 – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Hrubieszowie – nauczyciel Krystyna Zosik

Hania Stankiewicz , lat 5 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Gabryś Bednarczuk, lat 5 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Iga Borys, lat 5 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Ewa Kudyk , lat 5 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Klaudia Szkutnik, lat 5 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Karolina Solarska, lat 5 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Hania Lipska, lat 5 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

 

Grupa II, klasy I – III

Wiktoria Jagiełło, lat 6 – Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Anna Kryszczuk

Klaudia Gryniewicz lat 6, – Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Anna Kryszczuk

Martyna Wesołowska, lat 7 – Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie– nauczyciel Jadwiga Hukowska

Magdalena Kurzawa, lat 7 – Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Jadwiga Hukowska

Kuba Kulczyński, kl. I – Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Anna Kryszczuk

Amelia Frańczuk, lat 7 – Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Dorota Wawrzyniuk

Patrycja Dziumaga, lat 6 – Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Alicja Ryszkowska

Diana Żyła, lat 8 – Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie – nauczyciel Dorota Białonoga

Aleksandra Wachna, lat 6 – Zespół Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie – nauczyciel Małgorzata Malicka-Jankowska

Weronika Wysocka lat 7 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Oliwia Kornyluk, lat 8 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Martyna Bryk, lat 8 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Julia Łobocka, lat 8 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

 

Grupa III, kl. IV – VI

Julia Wachna kl. V – Zespół Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie – zgłoszenie indywidualne

Laura Szala kl. IV – Zespół Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie – nauczyciel Agnieszka Ślażyńska

Milena Turzyńska kl. IV ( za dwie prace ) – Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Aneta Franke i Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Wiktoria Buczko kl. VI – Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Aneta Franke

Damian Skiba lat 12 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Filip Pirogowicz , lat 12 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Kacper Danilczuk lat 11 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

 

Grupa IV, klasy gimnazjalne

Laura Szozda, lat 14 – Gimnazjum im.ks.St.Staszica w ZS Nr 2 w Hrubieszowie – zgłoszenie indywidualne

Magda Bojarczuk kl. I AG – Gimnazjum im.ks.St.Staszica w ZS Nr 2 w Hrubieszowie – nauczyciel Anna Jańczuk

Martyna Dobrzańska kl.I CG – Gimnazjum im.ks.St.Staszica w ZS Nr 2 w Hrubieszowie – nauczyciel Anna Jańczuk

Karina Krotkiewicz kl.II AG – Gimnazjum im.ks.St.Staszica w ZS Nr 2 w Hrubieszowie – nauczyciel Anna Jańczuk

Julia Reszczyńska kl.I CG – Gimnazjum im.ks.St.Staszica w ZS Nr 2 w Hrubieszowie – nauczyciel Anna Jańczuk

 

Ogółem przyznano 38 nagród.

 

Fundatorzy nagród: Hrubieszowski Dom Kultury, Radny Rady Powiatu – Radosław Maksymowicz i Radny Rady Miasta – Ryszard Wiech.

Komisja konkursowa dziękuje wszystkim za udział w konkursie jednocześnie gratuluje laureatom i opiekunom za zdobyte nagrody, życząc dalszych sukcesów artystycznych.

 

 

AM