HDK zaprasza

8 maja o godz. 11:00 Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie zaprasza instytucje i placówki oświatowe na uroczystość złożenia wieńców pod pomnikiem Ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie w dniu imienin patrona.

Reklamy

W uroczystości wezmą udział władze samorządowe, przedstawiciele placówek oświatowych i kulturalnych naszego miasta i powiatu.

***

11 maja fanów Podwórkowej Kapeli „Sutki” oraz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia ich występów /park miejski/ podczas uroczystości z okazji Powiatowego Święta Ludowego.

***

14 i 15 maja /środa, czwartek/ pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego odbędą się uroczystości związane z Pierwszą Rocznicą Śmierci Profesora Wiktora Zina.

14 maja
godz. 17:00 Msza Św. w intencji Profesora (kościół Św. Mikołaja w Hrubieszowie),

godz. 18:00 odsłonięcie pamiątkowej tablicy w hołdzie Profesorowi Zinowi (budynek Urzędu Miasta),

godz.18:30 zapraszamy na wieczór wspomnień o Profesorze (Hrubieszowski Dom Kultury) w programie refleksje i wspomnienia przyjaciół, wychowanków, współpracowników.

Słowo o Profesorze wygłosi Jerzy Skrobot – autor książki „Zin – architekt piękna”.

15 maja
godz. 10:00 Otwarcie wystawy prac Profesora Wiktora Zina (Muzeum St. Staszica ) oraz złożenie kwiatów na grobach rodziców i dziadków.

***

16 maja /piątek/ godz. 11:00 sala widowiskowa HDK – odbędzie się X Jubileuszowy Powiatowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Piosenki.

Przegląd jest promocją dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, prezentacją dorobku zespołów artystycznych działających w placówkach oświatowych i ośrodkach kultury naszego powiatu. Wykonawców oceniać będzie komisja artystyczna, która nominuje najlepszych do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki w Rykach.

***

20 maja /wtorek/ godz. 9:00 odbędzie się XXVII Mały Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Po raz kolejny młodzi recytatorzy będą mieli szansę interpretacji dzieł wielkich mistrzów pióra.