HDK zaprasza!

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza na imprezy organizowane w dniach 1 – 10 maja 2009 r.

***

1.05.2009 r. piątek godz. 20:00
Zapraszamy na Wiosenny Koncert Plenerowy z okazji 5 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Podczas koncertu wystąpią Zespoły:
Zorba’s Band i Naydis – młodzi utalentowani ludzie o dużych możliwościach warsztatowo – wykonawczych uprawiający muzykę rockową opartą w większości o własne teksty.
Zaśpiewa także wielokrotna laureatka festiwali piosenki dziecięcej i młodzieżowej o zasięgu powiatowym i wojewódzkim – Małgorzata Bielecka.

***

4.05.2009 roku poniedziałek godz. 17.30
– sala dyskotekowa
WIECZÓR Z MUZYKĄ – klasyka rocka, spotkanie poświecone albumowi Lloyda Cole’a z 1990 roku

***

6.05.2009 r . środa godz. 18:00
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej działający przy hrubieszowskim Domu Kultury ma zaszczyt zaprosić na Koncert Charytatywny na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy materialnej bądź wsparcia psychicznego.
Organizacja koncertów w wykonaniu zespołów tańca ludowego jednocześnie w całym kraju i w jednym dniu (intencjonalnie 6 maja) jest ogólnopolską akcją charytatywną „KAPELE SERC” zainicjowaną przez Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, Prezydium Polskiego Stowarzyszenia C.I.O.F.F oraz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.
Podczas spotkania w Warszawie w m-cu marcu podpisano List Intencyjny przez 35 zespołów zrzeszonych w C.I.O.F.F, deklarujących udział w tym szczytnym przedsięwzięciu.
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej włącza się do tej szczególnej akcji, na którą zaprasza wszystkich ludzi o wielkich sercach w dniu 6 maja 2009 roku (środa) godz. 18:00. Cena biletu 5 zł.

***

7.05. 2009 r. czwartek godz. 11:00
XI Powiatowy Przegląd Piosenki

Ideą Przeglądu jest spotkanie dzieci, młodzieży oraz nauczycieli i instruktorów naszego powiatu, spotkanie służące pogłębianiu zainteresowań dzieci i młodzieży wartościami muzyki, jak również inspiracji do czynnego uczestnictwa w ich rozwijaniu.

***

8.05.2009 r. piątek godz. 11:00
Zapraszamy na Sympozjum poświecone Bolesławowi Leśmianowi, pod patronatem Burmistrza Miasta Hrubieszowa.
Głównym organizatorem Sympozjum jest Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie.

***

W Kinie HDK

10.05.2009 r. – godz. 18:00
„Generał – zamach na Gibraltarze”
– film polski, reż. Anna Jadowska, dozwolony od lat 14, cena biletu – 12 zł

Hrubieszow LubieHrubie 2009