Hip Hop & Reggae

Hrubieszów

Reklamy

25 marca o godz. 17:00 w sali widowiskowej HDK odbędzie się koncert Hip Hop & Reggae w wykonaniu Artaszesa Barojana znanego, jako ARCI. Wstęp wolny.

***

Reklamy

Artaszes Barojan znany jako ARCI, urodził się 1981 roku w Erwaniu w Armenii. Kilka lat temu wraz z rodzicami i młodszym bratem Dawitem przyjechali do Polski na Opolszczyznę, gdzie mieszkają do dziś. Te lata w Polsce sprawiły, że Arci świetnie odnalazł się w polskiej kulturze choć początki były zabawne.

Arci z uśmiechem wspomina pierwsze lata adaptowania się do całkowicie nowej kultury. Sam śmieje się wspominając, że gdy po raz pierwszy zobaczył Fiata 126p pomyślał, że to samochód dwuosobowy. Jego nieznajomość języka polskiego też stawiała Arciego w wielu zabawnych sytuacjach.

Dziś Arci świetnie posługuje się językiem polskim i odnajduje się w naszej kulturze. Mimo tego, że dobrze czuje się w Polsce, pozostaje wierny swym korzeniom i w swej twórczości często nawiązuje do Armenii.

Arci od 9 lat zajmuje się hip-hopem. Nagrał kilka płyt w tzw. podziemiu. W zeszłym roku ukazała się jego pierwsza legalna płyta zatytułowana „Ratuj swoja duszę”, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Jego muzyka to połączenie dobrego, gangsterskiego hip-hopu z melodyjnym reggae. Kobiece wokale i eksperymentalne brzmienia inspirowane ojczyzną Arciego sprawiają, że jego muzyka zdecydowanie się wyróżnia. Twórczość Arciego to również bardzo dobrze przemyślane i świetnie zarapowane i wyśpiewywane testy. Jak sam Aci przyznaje jego inspiracją do tworzenia jest osoba Jezusa Chrystusa. Dzięki temu przekaz twórczości Arciego jest niezwykle pozytywny i pełen nadziei. Arci nie boi się nazywać rzeczy po imieniu i obnaża kłamstwa i błędy systemu tego świata.

Po sukcesie pierwszej płyty nie trzeba było długo czekać na kolejny krążek Arciego. Premierę jego najnowszej płyty „Porzucam Babilon” zaplanowano na połowę kwietnia 2009. Tym razem Arci swoje hip-hopwoe reagujące klimaty uzupełnia elemantami Dance-hallu i Dabu.

Arci ma na swoim koncie niezliczoną liczbę koncertów. Przede wszystkim w Polsce ale i za
granicą. W zeszłym roku wystapił na Slot Art Festival jako suport światowej sławy zespołu Christafari. Wystąpił też na scenie koncertowej na Fesivalu Song od Songs. Przed Arcim kolejny sezon koncertowy oraz premiera teledysku, który właśnie powstaje w laboratoriach filmowej grupy Provizorca. Zajawkę do tego clipu możecie państwo zobaczyć pod tym linkiem http://www.youtube.com/watch?v=wgbkyB7QONY

Więcej na
www.arci.pl »