Historyczny podwójny sukces OSP Hrubieszów! Brawa i gratulacje

W 105-letniej historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, po raz pierwszy odnieśliśmy taki sukces w zakresie gotowości operacyjnej jednostki.

Reklamy

Komenda Powiatowa PSP w Hrubieszowie zamieściła wyniki za 2021 rok w zakresie ilości wyjazdów jednostek OSP powiatu do zdarzeń i interwencji.

Zdecydowanie na pierwszej pozycji w powiecie, z ilością 124 wyjazdów, plasuje się OSP HRUBIESZÓW, wyprzedzając nawet jednostki z KSRG (Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy) – OSP KSRG Teptiuków – 97 wyjazdów i OSP KSRG Mircze 81 wyjazdów.

To wskazuje na całkowitą bezsensowność proponowanego rządowego projektu Ustawy o OSP, według którego takie jednostki – jak nasza, nie mogłyby być dysponowane i realizować podstawowe zadania statutowe, czyli nieść pomoc potrzebującym.

To jeszcze nie koniec statystycznych wrażeń i emocji…

Województwo. Wyniki przedstawione przez Komendę Wojewódzką PSP w Lublinie – pierwsza pozycja OSP HRUBIESZÓW (gmina miejska Hrubieszów). Następni z naszego powiatu to: OSP Mircze (KSRG) – 39 pozycja, OSP Werbkowice (KSRG) – 58 pozycja.

Bohaterom i autorom tego sukcesu, czyli naszym DRUHOM-RATOWNIKOM wielkie brawa, słowa najwyższego uznania i szacunku za ofiarność, poświęcony czas i najwyższe bezinteresowne zaangażowanie w niesieniu pomocy mieszkańcom naszego miasta, gminy i powiatu.

Dziękujemy służbom operacyjnym Komendy Powiatowej PSP za współpracę i dobrą komunikację.

Niepokój naszych druhów budzi fakt, że jako jedyni w powiecie nie dostąpiliśmy zaszczytu uczestniczenia i reprezentacji naszej jednostki oraz gminy miejskiej Hrubieszów w ZJEŻDZIE POWIATOWYM Związku OSP, organizowanym w dniu 14 stycznia br. przez Zarząd Powiatowy. Liczymy na refleksję organizatorów!

 

Stanisław Letnianczyn
Prezes OSP Hrubieszów

­

fot. lubiehrubie.pl


Zobacz też:

Tyle razy interweniowały jednostki OSP z powiatu hrubieszowskiego w roku 2021

Tyle razy interweniowały jednostki OSP z powiatu hrubieszowskiego w roku 2021