23 września 2023

Honorowe krwiodawstwo w ZS nr 3

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 przystąpili do turnieju szkół ponadgimnazjalnych pt „ Młoda krew ratuje życie”.

Reklamy

Szkolną akcję koordynują opiekunki SK PCK : Monika Pisiewicz i Marta Krupa.

20-tego listopada pod hasłem: „TY TEŻ MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE” zostało zorganizowane wspólne wyjście pełnoletnich uczniów szkoły do punktu krwiodawstwa. Chętnych uczniów i uczennic nie brakowało, jedynym ograniczeniem okazała się pogoda i związane z nią przeziębienia. Mimo to akcja zakończyła się powodzeniem. Obecnie do ZS nr 3 uczęszcza 19 aktywnych krwiodawców i jest pewność, że ta liczba w najbliższym czasie znacząco wzrośnie.

Reklamy

W galerii zdjęć zobaczycie :
– Krwiodawców oczekujących na procedury kwalifikacyjne, których pomyślne przejście jest świadectwem dobrego stanu zdrowia i umożliwia oddanie krwi.
– Krwiodawców w akcji, czyli sami zobaczycie jak odbywa się pobranie krwi.

23.11.06 w restauracji „Szałas”odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. ZS nr 3 reprezentowały opiekunki SK PCK i uczniowie: T. Podolak, Ł. Frańczuk, K. Temporowicz , Ł. Kowalczyk M., Kiełb, którzy otrzymali pisemne podziękowania za ofiarowanie cennego daru w postaci krwi.

Reklamy

Wśród zaproszonych gości byli krwiodawcy z wieloletnim stażem, którzy odebrali odznaczenia, przedstawiciele i organizatorzy spotkania z Zarządu Rejonowego w Hrubieszowie Polskiego Czerwonego Krzyża: Zuzanna Korycka i Teresa Futyma przedstawiciele PCK z Lublina i przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie i Wydziału Zdrowia oraz przedstawiciele SK PCK ZS nr 1 i sympatycy krwiodawstwa.

Atmosferę spotkania i jej przebieg możecie również prześledzić przeglądając zdjęcia.

tekst i foto
ZS nr 3 w Hrubieszowie

Zobacz zdjęcia >>