Hrubieszów: 15-latek w skradzionym Audi przewoził 8 pasażerów

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, które miało miejsce minionej nocy w Hrubieszowie. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie zatrzymali do kontroli 15-latka kierującego Audi, który jak się okazało nie posiadając uprawnień, kierował pojazdem przewożąc 8 pasażerów.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę przy ulicy Nowej w Hrubieszowie. Jak wynika z ustaleń, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie zatrzymali do kontroli drogowej osobowe Audi.    

Za kierownicą pojazdu siedział 15 – letni mieszkaniec Hrubieszowa, który przyznał, że to on kierował. Na miejsce udali się policjanci. Jak się okazało, w pojeździe znajdowało się 8 pasażerów. Ustalono, że nieletni wraz ze swoim 18 – letnim kompanem,  skradli samochód z jednej z posesji w miejscowości Odletajka.

Reklamy

Jak tłumaczył mundurowym nieletni, pojazd był otwarty, kluczyki i dokumenty były w środku. Młodzieńcy wsiedli więc do auta i pojechali do Hrubieszowa. Tam dosiadło się do nich jeszcze 7 kompanów.

Kiedy jechali ulicą Nową w kierunku Czumowa z daleka zauważyli oznakowany pojazd SG, skręcili więc w polną drogę, aby uniknąć kontroli. Funkcjonariusze Straży Granicznej udali się za nimi.

Kiedy dojechali na miejsce, wszyscy pasażerowie i kierujący wysiedli z pojazdu. Początkowo nie chcieli się przyznać, kto siedział za kierownicą Audi. Po przybyciu na miejsce policji, 15-letni hrubieszowianin przyznał się, że to on kierował.

Teraz młodzi mężczyźni odpowiedzą przed sądem za krótkotrwałe użycie pojazdu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.źródło: KPP Hrubieszów (EK)