Hrubieszów: 17-latek aresztowany za rozbój na 15-latku i usiłowanie rozboju na 12-latku

Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Hrubieszowa, który odpowie za rozbój na 15-latku i usiłowanie rozboju na 12-latku. Nastolatek uciekł z ośrodka wychowawczego w Janowie Lubelskim i się ukrywał.

Reklamy

Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Hrubieszowa, który odpowie za rozbój oraz usiłowanie rozboju na dwóch nieletnich. Nastolatek oddalił się samowolnie z placówki opiekuńczo – wychowawczej w Janowie Lubelskim i ukrywał się przed organami ścigania.

W miniony weekend chłopak spotkał w hrubieszowskim parku 15-latka i zapytał, czy ma papierosy. Kiedy ten odpowiedział, że nie ma – napastnik przewrócił go i zaczął kopać w brzuch, a następnie ukradł mu telefon komórkowy.

Policjanci zatrzymali 17-latka. Okazało się, że nastolatek w połowie lipca tego roku usiłował także dokonać rozboju na 12-letnim chłopcu. Złapał go za kark i przyduszając oburącz za szyję rzucił na żywopłot, chcąc od niego pieniędzy. Chłopcu jednak udało się uciec przed napastnikiem.

17-latek usłyszał już zarzuty za dokonane przestępstwa, a Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

 

źródło: KPP Hrubieszów / EK

fot. lubiehrubie.pl