24 maja 2024

Hrubieszów: 26 mandatów karnych. Policyjne kontrole „hałaśliwych kierowców”

Ponad 90 osób skontrolowanych pod względem stanu trzeźwości, 34 wykroczenia, za które nałożono 26 mandatów karnych oraz zatrzymane dowody rejestracyjne i prawa jazdy – to efekty kolejnych już działań „Stop-drift” w Hrubieszowie.

Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie informuje:

Wzmożone kontrole „hałaśliwych kierowców” to już cykliczne działania hrubieszowskiej drogówki. Podczas patroli mundurowi skupiają się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa.

Podczas akcji prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów.

Działania „Stop-drift” to cykliczne akcje wymierzone w kierowców, którzy zakłócają spokój i spoczynek nocny.

Policjanci podczas patroli skontrolowali trzeźwość 91 osób i ujawnili 34 wykroczenia, za które nałożono 26 mandatów karnych w kwocie od 50 do 1500 złotych.

Niezmiennie, znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. Niestety w dalszym ciągu na ulicach miasta pojawiają się kierowcy z niedozwolonymi przeróbkami układu wydechowego pojazdów lub innymi niezgodnymi z prawem modyfikacjami.

– Wszyscy, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, a zwłaszcza osoby, które swoim zachowaniem narażają innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Nie ma pobłażania dla kierowców, którzy użytkując samochody w niewłaściwy sposób, ścigając się na ulicach, wprowadzając auto w niekontrolowany poślizg, czy przekraczając dopuszczalną prędkość powodują zagrożenie dla siebie i innych – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Tego typu działania będą cyklicznie powtarzane przez funkcjonariuszy, a wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpieczniej – zapowiada.

Zobacz też: 

Hrubieszów: Policyjna akcja „Stop-drift” – 105 wykroczeń, 6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Drifty i ryk silników spędzają sen z powiek. Czy ktoś coś z tym zrobi?

Zerknij na Instagram →


(źródło i fot. KPP w Hrubieszowie / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)